Ustrzyki Dolne
czwartek, 26 marca 2020

34 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Kolejna osoba zmarła.

 34 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Kolejna osoba zmarła.<br/>fot. pixabay
fot. pixabay

Zdrowia Ministerstwo poinformowało w czwartek rano, że odnotowano 34 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, a jedna osoba zmarła. Wśród zakażonych jest kolejna osoba z Podkarpacia. Do tej pory w naszym kraju potwierdzono 1085 przypadków zakażenia.

W czwartek rano Ministerstwo Zdrowia przekazało, że badania laboratoryjne potwierdziły 34 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Dotyczą one: 9 osób z woj. lubelskiego, 6 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. wielkopolskiego, 3 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego oraz po 1 osobie z woj. świętokrzyskiego i podkarpackiego i zachodniopomorskiego.

„Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Koszalinie zmarł 67-letni mężczyzna zakażony koronawirusem, który miał choroby współistniejące. Natomiast w szpitalu w Kaliszu zmarł 75-letni pacjent, u którego wykryto koronawirusa, ale bezpośrednią przyczyną zgonu w tym przypadku nie był COVID-19. Dlatego pacjent ten nie zostaje włączony do statystyk osób zmarłych z powodu COVID-19” - poinformowano w komunikacie MZ.

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono też kolejny przypadek zakażenia koronawirusem SARS-COV-2 w województwie podkarpackim. To starszy mężczyzna z powiatu krośnieńskiego. Jego stan jest dobry, a chory przebywa w ścisłej kwarantannie.

Jak informuje Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik wojewody podkarpackiego, obecnie na terenie województwa pod nadzorem pozostaje 7731 osób, a 9050 poddanych jest kwarantannie. Aktualnie hospitalizowanych jest 65 osób. Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 1591 testów. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 44 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-COS-2 w naszym regionie.

 

autor: oprac. paba
źródło: MZ, TVN24,PAP