Ustrzyki Dolne
środa, 9 listopada 2022

Ochotnicza Straż Pożarna w Łodynie z nowym garażem

 Ochotnicza Straż Pożarna w Łodynie z nowym garażem

W Gminie Ustrzyki Dolne priorytetową sprawą jest bezpieczeństwo mieszkańców. A to w dużej mierze jest zależne od pracy służb mundurowych, w tym Ochotniczych Straży Pożarnych. Gmina aktywnie wspiera działania strażaków ochotników, a jedną z potwierdzających to inwestycji jest budowa garażu jednostki OSP Łodyna.

Druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych pełnią ważną rolę w funkcjonowaniu lokalnych społeczności. Bardzo często to właśnie oni są pierwsi na miejscu zdarzeń, podczas których zadaniem jest ratowanie ludzkiego zdrowia, życia, a także dobytku.

Kiedy ogień czy niebezpieczne warunki pogodowe stanowią zagrożenie lub gdy trzeba ratować poszkodowanych w wypadkach, strażacy OSP z poświęceniem wykonują swoją służbę. Szczególnie w mniejszych miejscowościach często są oni ratunkiem i pomocą w groźnych i niespodziewanych sytuacjach, poprzedzając przyjazd innych służb mundurowych oraz ratowników medycznych.

Dlatego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, a także dbając o jak najlepsze warunki ich pracy, został zrealizowany drugi etap inwestycji budowy garażu Ochotniczej Straży Pożarnej w Łodynie. Nowy budynek posiada izolację przeciwwilgociową oraz termiczne podłogi na gruncie, aby odpowiednio chronić znajdujący się w nim sprzęt. Posiada też właściwe zaplecze sanitarne, ogrzewanie i wentylację, czego celem jest komfortowa praca przebywających w nim druhów. Przede wszystkim dzięki budowie garażu możliwe będzie właściwe przechowywanie pojazdu, który odpowiednio serwisowany będzie dowoził strażaków w miejsca, gdzie są najbardziej potrzebni.

- Mam ogromną nadzieję, że nowy budynek pozwoli na jak najlepsze wykonywanie strażakom bardzo ważnej misji. Mając na sercu bezpieczeństwo mieszkańców naszej gminy, liczę oczywiście na to, że zgłoszeń na które reagować będzie ta i inne jednostki OSP, będzie jak najmniej. Jednocześnie zdając sobie sprawę z zagrożeń, które mogą przytrafić się każdemu z nas, życzę strażakom bezpiecznych wyjazdów i powrotów z wszelkich losowych zdarzeń - mówi Bartosz Romowicz, burmistrz Ustrzyk Dolnych.

źródło: www.ustrzyki-dolne.pl