Ustrzyki Dolne
piątek, 10 kwietnia 2020

167 nowych zakażeń. Zmarła jedna osoba.

167 nowych zakażeń. Zmarła jedna osoba.<br/>fot. Ministerstwo Zdrowia
fot. Ministerstwo Zdrowia

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 167 nowych zakażeń koronawirusem. Zmarła jedna osoba. Od wczoraj w regionie nie odnotowano nowego przypadku zachorowania.

„Mamy 167 nowych, potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: dolnośląskiego (60), śląskiego (34), warmińsko-mazurskiego (15), małopolskiego (10), zachodniopomorskiego (10), kujawsko-pomorskiego (10), wielkopolskiego (8), lubelskiego (7), podlaskiego (5), lubuskiego (4), pomorskiego (2), opolskiego (1), świętokrzyskiego (1).” - poinformowało dziś rano Ministerstwo Zdrowia.

Resort zdrowia poinformował też o śmierci mężczyzny w wieku 88 lat. Zmarł w szpitalu w Lublinie.

Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że od dnia 24 stycznia br. obejmuje na terenie województwa nadzorem epidemiologicznym / kwarantanną osoby, które były narażone na zakażenie wirusem SARS-CoV2.

- Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 4165 testów – poinformował Adam Sidor, Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny.

Dziś rano w regionie nie potwierdzono żadnego przypadku zachorowania na koronawirusa. Wczoraj wieczorem potwierdzono 7 przypadków, są to: kobieta w sile wieku z powiatu jasielskiego (ścisła kwarantanna), starsza kobieta z powiatu leżajskiego (hospitalizacja), młody mężczyzna z powiatu ropczycko-sędziszowskiego (ścisła kwarantanna), kobieta w sile wieku z powiatu leżajskiego (hospitalizacja), mężczyzna w sile wieku z m. Rzeszowa (ścisła kwarantanna), starszy mężczyzna z powiatu leżajskiego (hospitalizacja) oraz mężczyzna w sile wielu z m. Rzeszowa (ścisła kwarantanna).

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 194 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 10 osób wyzdrowiało. Odnotowano 10 zgonów.

Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 5742 przypadki. Zmarło 175 osób.


W czwartek 9 kwietnia premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że ograniczenia w poruszaniu się w przestrzeni publicznej zostają wydłużone. Od czwartku 16 kwietnia wprowadzono obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni publicznej. Do 19 kwietnia przedłużono zamknięcie galerii handlowych, kin, teatrów, dotyczy to także limitu osób w sklepach i kościołach.
Do 26 kwietnia przedłużono zamknięcie szkół, wstrzymanie ruchu lotniczego i kolejowego ruchu międzynarodowego. Do 3 maja będą zamknięte granice i obowiązywać będą te zasady, które były do tej pory. Ograniczenia dotyczące imprez masowych obowiązują do odwołania.
Przesunięte zostały egzaminy maturalne i ósmoklasistów. Rząd zapowiada, że nie odbędą się wcześniej niż w czerwcu, raczej w drugiej połowie czerwca, a informacje o nowych terminach będą podane co najmniej na trzy tygodnie wcześniej. Do 26 kwietnia przedłużony zostaje zasiłek opiekuńczy dla osób, które muszą zostać w domu z najmłodszymi dziećmi.

 

autor: oprac. paba
źródło: MZ/PAP/KP