Ustrzyki Dolne
środa, 25 marca 2020

927 osób z SARS-COV-2

927 osób z SARS-COV-2<br/>fot. https://public.flourish.studio
fot. https://public.flourish.studio

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 26 nowych przypadkach zachorowania na koronawirusa. Nowe przypadki zanotowano też w województwie podkarpackim. Niestety jak podaje MZ - zmarło dwóch mężczyzn zakażonych koronawirusem, którzy mieli też choroby towarzyszące.

„Mamy 26 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 9 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego i lubelskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego i woj. warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. podkarpackiego i 1 osoby z woj. małopolskiego” - poinformowało MZ w komunikacie.

„Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu we Wrocławiu zmarły dwie osoby - 41-letni oraz 71-letni mężczyzna, którzy mieli choroby towarzyszące. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 927/12 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe)” - dodano.

Badania laboratoryjne potwierdziły też kolejne 2 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-COV-2 w województwie podkarpackim. Obecnie w regionie choruje 39 osób.

Pierwszy - to mężczyzna w sile wieku z powiatu rzeszowskiego w stanie dobrym, przebywa w ścisłej kwarantannie domowej, a drugi - to starszy mężczyzna z powiatu tarnobrzeskiego, w stanie dobrym, który także przebywa w ścisłej kwarantannie domowej - informuje Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik wojewody podkarpackiego.

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 7344 osoby, a 8089 poddanych jest kwarantannie. Aktualnie hospitalizowane są 63 osoby. Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 1339 testów. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 39 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-COS-2. W dniu 15 marca odnotowano 1 zgon.

 

 

autor: oprac. paba
źródło: MZ, TVN24, PAP, Twitter