Ustrzyki Dolne
środa, 17 lipca 2019

ARiMR: Nowości w portalu IRZplus

ARiMR: Nowości w portalu IRZplus<br/>fot. scrn ARiMR
fot. scrn ARiMR

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina rolnikom posiadającym zwierzęta gospodarskie o portalu IRZplus. Korzystając z tego narzędzia internetowego można m.in. wypełniać księgi stada oraz załatwiać urzędowe sprawy. Ostatnio na portalu pojawiły się nowe funkcje.

Portal IRZplus, który jest przeznaczony dla posiadaczy zwierząt gospodarskich, został uruchomiony rok temu. Łączy on w sobie zalety elektronicznej księgi stada, gromadzącej wszystkie potrzebne rolnikowi informacje o hodowanych przez niego krowach, kozach, świniach czy owcach, a także platformy umożliwiającej załatwienie bez konieczności udawania się do urzędu spraw wymaganych przy posiadaniu zwierząt gospodarskich.

Nowa, uruchomiona właśnie modyfikacja portalu pozwala w łatwiejszy sposób zgłaszać zwierzęta do rejestru, informować ARiMR o ich przemieszczeniach, wnioskować o numery kolczyków i paszporty oraz ich duplikaty bez konieczności wizyty w biurach powiatowych lub wysyłania dokumentów pocztą.

Rolnik korzystający z portalu IRZplus ma teraz możliwość: zarejestrowania siedziby stada; wyszukania jego stanu na wybrany dzień, złożenia nowego formularza wniosku o przydzielenie numeru dla drugiego kolczyka dla owiec albo kóz; poprawienia dokumentu zgłoszenia cofniętego z ARiMR; złożenia korekty zgłoszenia zaproponowanej przez Agencję; zaakceptowania kolejnych propozycji zgłoszeń sprzedaży zwierząt do rzeźni lub padnięcia zwierzęcia, gdy inne podmioty złożą zgłoszenia przez portal, nadania uprawnień do IRZplus swojemu pracownikowi w celu składania zgłoszeń; wydrukowania listy zwierząt, zdarzeń oraz dokumentów składanych w portalu oraz zapisania znajdujących się w nim danych na swoim komputerze.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej Agencji: www.arimr.gov.pl w zakładce IRZ.

 

 

autor: mat. pras.