Ustrzyki Dolne
środa, 7 czerwca 2023

Boże Ciało - więcej kontroli Policji

Boże Ciało - więcej kontroli Policji<br/>fot. KWP Rzeszów
fot. KWP Rzeszów

Policja zapowiada, że w długi weekend na drogi wyruszy większa ilość patroli. Będzie obowiązywał też zakaz ruchu dla ciężarówek, a w zawiązku z procesjami zamknięte zostaną niektóre ulice.

Policja spodziewa się, że większa ilość kierowców na podkarpackich drogach pojawi się już dziś 7 czerwca. - Wiele osób, korzystając z tych kilku dni wolnych od pracy, zdecyduje się wyjechać. Większy ruch panował będzie z pewnością na drogach wiodących do atrakcyjnych turystycznie miejscowości naszego regionu - informuje kom. Piotr Wojtunik, rzecznik prasowy KW w Rzeszowie.

Jutro, 8 czerwca, obchodzone będą uroczystości Bożego Ciała. W związku z organizowanymi procesjami, całkowicie lub częściowo zostaną zamknięte niektóre ulice podkarpackich miejscowości. Policja przypomina, że należy się liczyć z chwilowymi utrudnieniami w ruchu drogowym.

Kierować ruchem, służyć pomocą
W czasie przedłużonego weekendu, podkarpaccy policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem podróżnych. - Funkcjonariusze będą służyć pomocą, zapewniać płynność ruchu na głównych trasach, a tam, gdzie pojawią się utrudnienia bądź zatory, będą ręcznie kierować ruchem - dodaje kom. Wojtunik.

Policjanci szczególną uwagę zwrócą na nieprawidłowe wyprzedzanie, wymuszania pierwszeństwa przejazdu, brak zapiętych pasów, w jaki przewożone są dzieci czy stan techniczny pojazdu.

Policja zapowiada, że nie będzie pobłażania dla kierowców prowadzących pod wpływem alkoholu. Można spodziewać się częstszych kontroli trzeźwości.

Z racji tego, że sezon motocyklowy już się rozpoczął, szczególna uwaga funkcjonariuszy będzie zwrócona na użytkowników motocykli i motorowerzystów. Na drogach pojawi się więcej policyjnych patroli na motocyklach oraz radiowozy wyposażone w wideo rejestratory. Można spodziewać się pojazdów oznakowanych oraz nieoznakowanych. W miejscach szczególnie niebezpiecznych, kontrole prędkości będą ustawiane kaskadowo.

Bądźmy odpowiedzialni
Policja apeluje by przed wyruszeniem w drogę sprawdzić stan techniczny pojazdu, zapiąć pasy oraz zadbać o bezpieczeństwo najmłodszych, którzy są zobowiązane do jazdy w fotelikach.

Samochody zostawiajmy w miejscu do tego wyznaczonym, dobrze oświetlonym i najlepiej strzeżonym. Nie zostawiajmy w nich bagażu i innych przedmiotów w widocznych miejscach.

Przed wyjazdem zabezpieczmy też nasze mieszkania - upewnijmy się, że drzwi i okna zostawiamy zamknięte. Wyjeżdżając na dłużej nie zostawiajmy widocznych oznak swej nieobecności. Poprośmy sąsiadów, by otwierali na krótko okna lub wieczorem włączali na jakiś czas światło.

Dodatkowo, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Transportu w dniach: 7 czerwca od godz. 18.00 do godz. 22.00 oraz 8 czerwca od godziny 8.00 do godziny 22.00  będzie obowiązywał zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton.

 

autor: oprac. paba
źródło: KWP Rzeszów


powiązane artykuły: