Ustrzyki Dolne
czwartek, 10 stycznia 2019

Czy szkoła muzyczna to dobry pomysł?

Czy szkoła muzyczna to dobry pomysł?<br/>fot. pixabay.com
fot. pixabay.com

Burmistrz Ustrzyk Dolnych, chce w mieście otworzyć bezpłatną szkołę muzyczną. Na początek chce jednak sprawdzić czy jest zainteresowanie tą formą nauki, dlatego zaprasza do wypełnienia ankiety. Do urzędu wpłynęło już kilkanaście zgłoszeń.

Burmistrz Ustrzyk Dolnych zamierza utworzyć w Ustrzykach Dolnych Samorządową Szkołę Muzyczną I stopnia. Szkoła ma być bezpłatna. Cykle kształcenia: 6 letni dla dzieci w wieku od 5 do 9 lat i 4 letni dla dzieci w wieku od 10 do 16 lat. Szkoła miałaby powstać w dawnym budynku gimnazjum nr 1. Miałaby być dostępna dla wszystkich uczniów.

Aby rozpocząć prace organizacyjne potrzebne jest rozpoznanie ilości potencjalnych chętnych uczniów. Po zebraniu zgłoszeń od chętnych do nauki w szkole Urząd Miejski w Ustrzykach Dolnych przedstawi informację o spotkaniu.

Formularz zgłoszeniowy jest umieszczony pod tekstem, można go również ściągnąć ze strony internetowej Urzędu Miejskiego w Ustrzykach Dolnych. Prosimy o wypełnienie i odesłanie go pocztą mailową na adres z.krasowski@ustrzyki-dolne.pl lub po wydrukowaniu i wypełnieniu o pozostawienie w jednych z naszych szkół lub przedszkoli.
Wydrukowane zgłoszenia są również dostępne w ustrzyckich szkołach i przedszkolach.

Jak mówi Zygmunt Krasowski, kierownik Wydziału Oświaty w Urzędzie Miejskim w Ustrzykach Dolnych, do tej pory do urzędu wpłynęło już kilkanaście zgłoszeń.

Formularz zgłoszeniowy

autor: oprac.paba
źródło: UM Ustrzyki Dolne