Ustrzyki Dolne
środa, 20 lutego 2019

Darmowy Internet w miejscach publicznych. Gmina Ustrzyki Dolne szuka lokalizacji.

Darmowy Internet w miejscach publicznych. Gmina Ustrzyki Dolne szuka lokalizacji. <br/>fot. UM Ustrzyki Dolne
fot. UM Ustrzyki Dolne

Gmina Ustrzyki Dolne otrzymała bon w wysokości 15 tys. euro na zakup nowego lub modernizację starego sprzętu umożliwiającego korzystanie z Internetu w miejscach publicznych w Ustrzykach Dolnych. Teraz urzędnicy proszą mieszkańców o wskazanie miejsc na punkty Wi-Fi.

Urząd Miejski w Ustrzykach Dolnych zapowiada wymianę punktów Wi-Fi na nowocześniejsze. Ze środków programu sfinansowana zostanie instalacja najnowocześniejszego sprzętu. Dzięki temu mieszkańcy Ustrzyk Dolnych i turyści przyjeżdżający do naszego miasta będą mogli korzystać z darmowego Internetu Wi-Fi już tej wiosny.

Gmina poniesie koszty podłączenia do Internetu (abonamentu) oraz konserwacji sprzętu przez okres co najmniej trzech lat. Tym samym na terenie gminy mają się pojawić bezpłatne połączenia Wi-Fi o wysokiej jakości.

Urzędnicy zapraszają mieszkańców do przesyłania swoich propozycji miejsc, gdzie powinny być umieszczone punkty odbioru Wi-Fi. Propozycje można kierować na adres: wifi4eu@ustrzyki-dolne.pl

„To, że wszyscy powinni odnosić korzyści z łączności, oznacza, że ani miejsce zamieszkania, ani poziom dochodów nie powinny mieć przy tym znaczenia. Proponujemy dziś zatem, by do 2020 r. każda wieś i każde miasto w Europie oferowały bezpłatny dostęp do Internetu w pobliżu głównych skupisk życia publicznego” - poinformował Jean-Claude Juncker, Przewodniczący Komisji Europejskiej.

 

autor: oprac.paba
źródło: UM Ustrzyki Dolne