Ustrzyki Dolne
środa, 18 lipca 2018

Deszcz przeczekaj w wiacie - MAPKA

Deszcz przeczekaj w wiacie - MAPKA<br/>fot. BdPN
fot. BdPN

Bieszczadzki Park Narodowy przygotował dla turystów osiemnaście drewnianych deszczochronów. Wiaty znajdują się przy szlakach oraz ścieżkach przyrodniczych.

Niewielu z nas lubi chodzić po szlakach podczas deszczu. Niestety aurę mamy jak w... lipcu i raz świeci słońce, a raz pada deszcz. Spacery w taką pogodę mogą być niestety niebezpieczne, bo przy intensywnych opadach łatwo poślizgnąć się i upaść. Dlatego pracownicy Bieszczadzkiego Parku Narodowego przypominają, że na szlakach zlokalizowanych jest 18 wiat, w których można przeczekać deszcze.

Drewniane deszczochrony znajdują się m.in. przy Tarnicy - schodząc w dół na Bukowe Berdo, przy zejściu z Bukowego Berda do Pszczelin, przy czerwonym szlaku z Wołosatego na Rozsypaniec, na trasie z Ustrzyk Górnych na Wielka Rawkę czy przy zejściu z Połoniny Caryńskiej na Berehy.

Dodatkowo przypominamy o tym, że na szlakach nie ma ustawionych koszy na śmieci, ze względu na dzikie zwierzęta. Pojemniki na odpady są zlokalizowane dopiero przy punktach kasowych.

 

Deszcz przeczekaj w wiacie - MAPKA<br/>fot. BdPN
fot. BdPN
autor: paba
źródło: BdPN