Ustrzyki Dolne
piątek, 24 maja 2019

Dlaczego warto być w Unii Europejskiej?

Dlaczego warto być w Unii Europejskiej?<br/>fot. scrn
fot. scrn

Burmistrz Ustrzyk Dolnych Bartosz Romowicz, zachęca do pójścia na wybory do Parlamentu Europejskiego. W filmie pokazuje jakie korzyści z bycia członkami Unii Europejskiej odnieśli mieszkańcy gminy.

Członkostwo w Unii Europejskiej daje realne korzyści - to nowe inwestycje, rozwój turystyki, rozwój lokalnej społeczności. - Unia Europejska daje nam miejsce do rodzinnych spotkań. W latach 2014- 2015 za ponad 2 mln złotych powstało miejsce, gdzie całymi rodzinami można spędzać czas i realizować swoje pasje - mówi o Parku pod Dębami burmistrz Ustrzyk Dolnych.
Burmistrz Romowicz dodaje też, że Unia Europejska wspiera młodych rodziców i daje szanse rozwoju dzieciom. - Dzięki środkom europejskim, w Ustrzykach Dolnych powstał jeden z najnowocześniejszych żłobków w regionie.

Od czasu wstąpienia do UE Gmina Ustrzyki Dolne zyskała jednak o wiele więcej nowych inwestycji, są to np.: baseny zewnętrzne przy basenie "Delfin" czy nowy wodociąg oraz stacja uzdatniania wody w Ropience.
- Od 15 lat jesteśmy w Unii Europejskiej i to właśnie dzięki Unii Europejskiej Ustrzyki bardzo się zmieniły. To dzięki środkom pozyskanym z UE powstała bardzo dobra infrastruktura drogowa, hala sportowa i wiele innych obiektów - mówi przewodniczący rady Miejskiej Ryszard Czarnecki.

Aby zachęcić mieszkańców gminy (i nie tylko) do głosowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego burmistrz wraz z pracownikami Urzędu Miejskiego w Ustrzykach Dolnych, przygotowali film, w którym pokazują zmiany jakie dokonały się przez ostatnie 15 lat w Ustrzykach Dolnych .

Urzędnicy przygotowali również 15 korzyści jakie otrzymali mieszkańcy Gminy Ustrzyki Dolne, dzięki przynależności do UE. Jak przekonują potwierdzają one dlaczego warto głosować w wyborach do Parlamentu Europejskiego.
 
15 powodów dla mieszkańców Gminy Ustrzyki Dolne dlaczego warto głosować w wyborach do Parlamentu Europejskiego.
 
1.     Modernizacja infrastruktury ściekowej.
2.     Przebudowy dróg.
3.     Budowa gminnego żłobka.
4.     Dofinansowanie odnawialnych źródeł energii dla mieszkańców gminy: kolektory słoneczne, zestawy fotowoltaiczne, piece na biomasę, gruntowe pompy ciepła.
5.     Rozwój edukacji poprzez udoskonalanie kształcenia ogólnego w ramach programu OMNIBUS (kurs dla nauczycieli, zajęcia i warsztaty dla uczniów) oraz wymiany młodzieży z      Gminy Ustrzyki Dolne z młodzieżą z Hiszpanii, Węgier, Niemiec, Słowacji i innych.
6.     Kompleksowa modernizacja, odnowa i ochrona budynku Ustrzyckiego Domu Kultury w Ustrzykach Dolnych.
7.     Przekształcenie nieużywanej szkoły w Krościenku na mieszkania dla mieszkańców Gminy.
8.     Budowa hali sportowej w Ustrzykach Dolnych.
9.     Remont świetlic wiejskich oraz ich wyposażanie.
10.   Remont placu targowego w Ustrzykach Dolnych.
11.   Mobilna estrada.
12.   Otwarte Strefy Aktywności, siłownie na świeżym powietrzu.
13.   Poprawa stanu utrzymania ścieżek turystycznych w Gminie Ustrzyki Dolne.
14.   Budowa nowych przyłączy ciepłowniczych do domów jednorodzinnych i innych budynków na terenie gminy.
15.   Przekształcenie nieużywanej szkoły w Równi na nowoczesne centrum szkoleniowe organizowania i prowadzenia transgranicznych akcji ratunkowych.

Zapraszamy na wybory - w niedzielę  26 maja!

 

autor: oprac. paba
źródło: UM Ustrzyki Dolne