Ustrzyki Dolne
środa, 7 czerwca 2023

Dofinansowanie do budowy przydomowych oczyszczalni ścieków

Dofinansowanie do budowy przydomowych oczyszczalni ścieków<br/>fot. www.instalacjebudowlane.pl
fot. www.instalacjebudowlane.pl

Nawet 7 tys. zł dofinansowania mogą uzyskać mieszkańcy gminy Ustrzyki Dolne, którzy zdecydują się na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków. Wnioski można składać do 31 lipca.

Urząd Miejski w Ustrzyki Dolne ogłosił nabór wniosków na dofinansowanie przydomowych oczyszczalni ścieków. O dofinansowanie mogą starać się mieszkańcy Jureczkowej, Liskowatego, Wojtkowej i Wojtkówki.

Dofinansowanie może być przyznane tylko tym, którzy nie prowadzą działalności gospodarczej w miejscu, w którym ma powstać oczyszczalnia. Dodatkowo należy posiadać dokument potwierdzający prawo do korzystania z nieruchomości.

Kolejnym warunkiem, który muszą spełnić osoby chcące dostać dofinansowanie, jest likwidacja znajdującego się obecnie przy domu zbiornika bezodpływowego gromadzącego nieczystości (szamba).

Wnioski będą weryfikowane
Wnioski o dofinansowanie można składać do 31 lipca 2023 roku w Urzędzie Miejskim w Ustrzykach Dolnych. Będą one sprawdzane pod względem merytorycznym, w zakresie spełnienia określonych wymagań.

Maksymalna kwota dofinansowanie wynosi 7 tys. zł. Obejmuje ona częściowy zwrot wydatków poniesionych na zakup i montaż wyłącznie nowych przydomowych oczyszczalni.

Zamiast szamba
Przydomowa oczyszczalnia ścieków ma zastąpić szamba i wprowadzić bardziej ekologiczne i wygodniejsze rozwiązanie. Tego typu inwestycja jest dobrym rozwiązaniem dla gospodarstw położonych poza lokalną siecią kanalizacyjną, a eksperci dodają, że jest tania i prosta w eksploatacji.

Wnioski oraz szczegółowy regulamin dostępne są w Urzędzie w pokoju nr A 1.4 oraz TUTAJ. Termin składania wniosków obowiązuje od 1 czerwca 2023 r. do 31 lipca 2023 r.

Dofinansowanie do budowy przydomowych oczyszczalni ścieków
Dofinansowanie do budowy przydomowych oczyszczalni ścieków
autor: oprac. paba
źródło: UM Ustrzyki Dolne