Ustrzyki Dolne
poniedziałek, 1 czerwca 2020

Dopłaty 2020: milion wniosków od rolników już w ARiMR

Dopłaty 2020: milion wniosków od rolników już w ARiMR<br/>fot. pixabay
fot. pixabay

Dwa tygodnie mają rolnicy na złożenie wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich i obszarowych z PROW za rok 2020. Jak zapewniają urzędnicy, mimo utrudnień związanych z epidemią, tegoroczna kampania przebiega sprawnie. Do ARiMR wpłynęło już prawie milion wniosków o dopłaty.

W tym roku termin składania wniosków o płatności bezpośrednie i obszarowe z PROW został przedłużony do 15 czerwca. Do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, do 28 maja wpłynęło blisko milion (988 tys.) wniosków, co stanowi 75 proc. z 1,3 miliona, które w ubiegłym roku złożyli rolnicy.

Rolnicy ubiegający się o dopłaty, którzy chcą złożyć oświadczenie potwierdzające brak zmian w odniesieniu do wniosku o przyznanie płatności za roku 2019, mogą to zrobić do 8 czerwca. Po tym terminie będą musieli złożyć wniosek za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus lub w wersji papierowej. Czas składania elektronicznych wniosków upływa 15 czerwca.

Wnioski o dopłaty bezpośrednie i obszarowe za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus będzie można składać również po 15 czerwca. Jednak za każdy dzień roboczy opóźnienia (ostateczny termin ich przyjmowania upływa 10 lipca), należna kwota płatności zostanie pomniejszona o 1 proc.

Do 28 maja w Agencji zarejestrowano blisko 220 tys. oświadczeń o braku zmian w stosunku do wniosku z roku poprzedniego.

 

autor: mat. pras. ARMiR