Ustrzyki Dolne
wtorek, 1 marca 2022

Drugi stopień alarmowy BRAVO na terenie woj. podkarpackiego

Drugi stopień alarmowy BRAVO na terenie woj. podkarpackiego

Od 28 lutego 2022 r. od godz. 23.59 do 15 marca 2022 r. do godz. 23.59 na terenie województwa podkarpackiego i lubelskiego obowiązywał będzie drugi stopień alarmowy BRAVO.

Stopień BRAVO jest drugim w czterostopniowej skali stopni alarmowych i można go wprowadzić w przypadku zaistnienia zwiększonego i przewidywalnego zagrożenia wystąpieniem zdarzenia o charakterze terrorystycznym, kiedy jednak konkretny cel ataku nie został zidentyfikowany.

Ostrzeżenie ma charakter prewencyjny i jest związane z aktualną dynamiczną sytuacją geopolityczną w Ukrainie oraz wzmożonym ruchem na granicy - poinformowało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Przedsięwzięcia realizowane w ramach II stopnia alarmowego (stopień BRAVO):

Na rzecz ochrony ludności:
1) wprowadzić dodatkowe kontrole pojazdów, ludzi oraz budynków publicznych w rejonach zagrożonych,
2) rozszerzyć akcję informacyjno-instruktażową dla społeczeństwa dotyczącą potencjalnego zagrożenia, jego skutków i sposobu postępowania.

Na rzecz ochrony infrastruktury:
1) ostrzec personel o możliwych formach ataku,
2) zapewnić dostępność w trybie alarmowym personelu wyznaczonego do wdrażania procedur działania na wypadek ataków terrorystycznych i sabotażowych,
3) sprawdzić i wzmocnić ochronę ważnych obiektów publicznych,
4) sprawdzić systemy ochrony obiektów ochranianych przez specjalistyczne uzbrojone formacje ochronne i wewnętrzne służby ochrony,
5) wprowadzić kontrole wszystkich przesyłek pocztowych i kurierskich kierowanych do urzędu (instytucji),
6) zamknąć i zabezpieczyć nieużywane regularnie budynki i pomieszczenia,
7) dokonać przeglądu posiadanych zapasów materiałowych i sprzętu,
8) zapewnić ochronę środków transportu służbowego poza terenem obiektu, wprowadzić kontrolę pojazdu przed wejściem do samochodu i jego uruchomieniem.

źródło: terazkrosno.pl