Ustrzyki Dolne
wtorek, 12 marca 2019

EDK Polana. 41 km bliżej Boga.

EDK Polana. 41 km bliżej Boga.

- EDK stwarza warunki do wewnętrznej przemiany i rozmowy z Bogiem - tak o Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która rusza z Polany 12 kwietnia, mówi lider rejonu Daniel Mikrut. Trasa EDK liczy 41 km.

Bieszczadzka Ekstremalna Droga Krzyżowa bł. Augusta Czartoryskiego rusza 12 kwietnia z Polany. Wyprawa rozpocznie się Mszą Świętą w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Polanie o godz. 19:00, a po Mszy pątnicy wyruszą w kierunku trasy pod Otrytem.

Ponad 40 kilometrowa trasa zostanie przebyta nocą, w milczeniu. Tegoroczne hasło EDK -„Kościół XXI wieku” odwołuje się do korzeni naszej wiary. Pierwsi chrześcijanie nie mieli kościołów, wykształconych księży czy mediów katolickich, a mimo to ich grono stale się poszerzało. Dzięki łasce Boga byli tak fajnymi, otwartymi ludźmi, że inni chcieli z nimi spędzać czas i być tacy, jak oni. Podobnie dziś inicjatywa EDK jest otwarta na każdego człowieka pragnącego przemiany duchowej. Ważne jest nie to kim jesteś, ale to, kim możesz się stać.

- Na EDK nie pytamy się, czy ktoś chodzi do kościoła, czy jest religijny, albo nie. To nie jest ważne. Ważna jest intencja przemiany samego siebie. EDK jest świetnym rozważaniem dla ludzi, którzy dużo pracują i trudno im znaleźć czas dla siebie i swojej duszy. EDK stwarza warunki do wewnętrznej przemiany i rozmowy z Bogiem. Idąc wymagającą trasą, nocą, często zdezorientowani, zmęczeni, zrezygnowani dochodzimy do momentu, w którym trzeba sobie powiedzieć: sam nie dam rady. Od tej chwili rozpoczyna się nasza prawdziwa rozmowa z Bogiem i zwycięstwo! - tak o EDK mówi lider rejonu Daniel Mikrut.

Internetowa rejestracja jest możliwa na stronie www.edk.org.pl
EDK Bieszczadzka bł. Augusta Czartoryskiego

Data: 12.04. 2019 (pt.)
Długość trasy: 41 km
Suma Przewyższeń: 2340 m
Trasa: Figura św. Floriana w Polanie – Otryt – Rajskie – Polana.

Dodatkowe informacje o trasie:
Trasa dość wymagająca ze względu na spore przewyższenia terenu i dominujący rodzaj nawierzchni - utwardzone drogi leśne. Spore oddalenie od kompleksów mieszkalnych . Możliwe dodatkowe utrudnienia spowodowane warunkami atmosferycznymi - śnieg, oblodzona droga, deszcz. Na trasie EDK występuje możliwość spotkania dzikich zwierząt. Zalecane obuwie górskie, odzież ochronna w tym przeciwdeszczowa, latarka czołowa, zapas wody, napojów o pożywienia wysoko energetycznego, telefon komórkowy, opcjonalnie kijki trekkingowe. Na trasę obowiązkowo zabieramy krzyż. Dojazd i powrót we własnym zakresie

 

autor: MD
źródło: www.my.edk.org.pl


powiązane artykuły: