Ustrzyki Dolne
środa, 16 maja 2018

Europosłanka rozmawiała z mieszkańcami powiatu

Europosłanka rozmawiała z mieszkańcami powiatu

Sytuacja w bieszczadzkiej służbie zdrowia, aktywność powiatu bieszczadzkiego w pozyskiwaniu środków unijnych oraz budżet Unii Europejskiej – były głównymi tematami rozmów europosłanki Elżbiety Łukacijewskiej i radnego Sejmiku Województwa Podkarpackiego Sławomira Miklicza, z mieszkańcami powiatu Bieszczadzkiego.

W piątek 11 maja 2018 w Ustrzykach Dolnych odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu „Porozmawiajmy o Podkarpaciu”. Inicjatorką piątkowego spotkania, jak i całego cyklu, jest Elżbieta Łukacijewska Poseł do Parlamentu Europejskiego.

Poseł Łukacijewska, wraz ze Sławomirem Mikliczem Radnym Sejmiku Województwa Podkarpackiego, zaprosiła mieszkańców Powiatu Bieszczadzkiego do rozmowy o bieżącej sytuacji w powiecie. Głównymi tematami, wokół których toczyła się debata, była kondycja służby zdrowia, aktywność powiatu w pozyskiwaniu środków unijnych oraz ich podział przez władze Sejmiku Wojewódzkiego.

Poseł Łukacijewska poruszyła również temat nowego budżetu Unii Europejskiej na lata 2021-2027. Przewiduje on znaczne ograniczenie środków w najważniejszych dla Polski dziedzinach – polityce spójności oraz wspólnej polityce rolnej. Łączy się to niestety ze znaczną redukcją funduszy spójności oraz bezpośrednich dopłat dla rolników.

W spotkaniu wzięła udział liczna grupa mieszkańców oraz przedstawicieli lokalnych organizacji i stowarzyszeń działających na terenie powiatu. Zainteresowanie spotkaniem, debata oraz sugestie mieszkańców dotyczące spraw wymagających reakcji, świadczą o coraz większym zaangażowaniu społeczeństwa w decydowanie o funkcjonowaniu lokalnej społeczności. Potwierdzają również potrzebę organizowania podobnych spotkań.

FOT. MATERIAŁY PRASOWE

 

Europosłanka rozmawiała z mieszkańcami powiatu
Europosłanka rozmawiała z mieszkańcami powiatu
Europosłanka rozmawiała z mieszkańcami powiatu
autor: mat. prasowe