Ustrzyki Dolne
poniedziałek, 22 listopada 2021

Garść motywacji, czyli pokaz filmów dokumentalnych „Chasing the Breath” i „RunCamino”

Garść motywacji, czyli pokaz filmów dokumentalnych „Chasing the Breath” i „RunCamino”

25 listopada, w sali kinowej Ustrzyckiego Domu Kultury, odbędzie się pokaz filmów dokumentalnych o tematyce sportowo-motywacyjnej: „Chasing the Breath” oraz „RunCamino”. Po seansach przewidziane jest spotkanie z bohaterem obu historii – Robertem Celińskim.

Na godzinę 11:00 zaproszeni są uczniowie lokalnych szkół, zaś pokazy dla pozostałych gości będą miały miejsce kolejno o godzinie 17:00 (pierwszy film) i 18:20 (film drugi). Bilety już dziś można nabyć online, na stronie internetowej UDK >>KUP BILET<< w cenie 18 zł od seansu. Za dwa filmy można zapłacić jedyne 30 zł (uwaga: pakiet ten do nabycia jedynie w kasie biletowej kina).

 

Chasing the Breath” oraz „RunCamino” to filmy dokumentalne, opowiadające o wyzwaniach sportów extremalnych. Ten pierwszy zdobył już cztery  nagrody na festiwalach międzynarodowych w Pakistanie, Węgrzech i Chile. „RunCamino” jest nową produkcją, światową premierę miał na XXIII Festiwalu w Lądku Zdroju. Autorem obu pozycji jest Adrian Dmoch, zaś bohaterem - Robert Celiński.

- Chcemy pokazać filmy w miastach, których płyną do nas sygnały o zainteresowaniu naszymi filmami – mówią twórcy filmu.

"Chasing the Breath" to film o człowieku, który chce wygrać jeden z najtrudniejszych maratonów na świecie.  Dokument ukazuje treningi oraz mentalne przygotowania Roberta Celińskiego do startu w Tenzing Hillary Everest Marathon. Autentyczność nagrań wciąga we wspólne treningi z bohaterem, w proces aklimatyzacji, a także w sferę prywatną, która ujawnia się podczas najtrudniejszych momentów. W filmie znajdziemy garść pozytywnych emocji oraz motywacji. Produkcja otwiera cykl filmów ukazujących, przygotowania sportowca do najtrudniejszych biegów na świecie.

 

RunCamino” natomiast to prawdopodobnie pierwszy w historii film o przebiegnięciu Camino del Norte, najstarszej drogi pielgrzymkowej Europy, 835 km z San Sebastian do Santiago de Compostela.  Ponownie, Robert Celiński - najlepszy obcokrajowiec w historii Everest Maratonu - tym razem z Himalajów schodzi prawie na poziom morza i mierzy się z górami oraz z kapryśną pogodą Północnej Hiszpanii, gdzie biegnąc pokonuje ponad tysiącletni szlak św. Jakuba. Czy wiara pomaga mu w tym ciężkim wyzwaniu i czy ciężka droga niesie jakieś duchowe oczyszczenie? O tym dowiemy się, przychodząc na seans.

W imieniu twórców oraz UDK, serdecznie zapraszamy!

 

Więcej informacji o filmach i twórcach:

https://vimeo.com/273356270 

https://www.facebook.com/RunCamino/ 

autor: Ewa Gyurkovich