Ustrzyki Dolne
środa, 10 stycznia 2018

Gmina inwestuje. Zmiany w Krościenku.

Gmina inwestuje. Zmiany w Krościenku.<br/>fot. Teofil Uszak
fot. Teofil Uszak

Na mieszkańców Krościenka czekają zmiany. W tym roku, w budynku starej szkoły powstaną mieszkania socjalne, a Rada Miejska w Ustrzykach Dolnych, zaakceptowała plan zagospodarowania przestrzennego, który w przyszłości pozwoli przebudować okolice dworca PKP.

Pierwsze inwestycje w Krościenku ruszą w budynku byłej Szkoły Podstawowej. - Powstaną tam 22 mieszkania socjalne o podwyższonym standardzie dla mieszkańców naszej gminy - informuje Bartosz Romowicz, burmistrz Ustrzyk Dolnych. - Jeśli wszystko przebiegnie zgodnie z planem i procedury przetargowe zakończą się do zakończenia I kwartału tego roku, to pierwsi mieszkańcy do nowych mieszkań wprowadzą się jeszcze w tym roku.
Mieszkania, które powstaną w budynku dawnej szkoły będą miały różną powierzchnię. Najmniejsze z nich będzie miało 21,79m2, a największe 70,66m2. Gmina Ustrzyki Dolne na tę inwestycję pozyskała kwotę ponad 1,5 miliona złotych z Banku Gospodarstwa Krajowego. Całość tego zadania jest jednak ponad dwukrotnie większa, bo wynosi ponad 3,3 miliona złotych.

Dworzec Krościenko wróci do życia
Kolejną dobrą informacją dla mieszkańców Krościenka jest to, że Rada Miejska w Ustrzykach Dolnych, na przedostatniej sesji w 2017 r., uchwaliła miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego „Krościenko – Dworzec”. Koncepcję przyszłego zagospodarowania terenu przedstawiła jego autorka inż Małgorzta Puchyr, która zaznaczyła, że w trakcie ustawowego terminu dla konsultacji społecznych dla mieszkańców, nie wpłyną żaden wniosek z zapytaniem czy uwagą odnośnie tej inwestycji.

Inż Puchyr podkreśliła, że projekt „Krościenko-Dworzec”, zawiera wiele obiektów ciekawie architektonicznie, z elementami, które warto zachować w planach przebudowy. Według niej należy utrzymać go w obecnej koncepcji architektonicznej, tak by nie naruszać jego walorów. - Elementy odstające od tej architektury jak np. budynek straży trzeba dostosować, po to by można było wszystko zamknąć w całość i by Krościenko stało się wizytówką gminy Ustrzyki Dolne – mówiła inż Puchyr.

(Więcej w GB 1 - zapraszamy do zakupu PDF)

 

Gmina inwestuje. Zmiany w Krościenku.<br/>fot. Teofil Uszak
fot. Teofil Uszak
autor: paba