Ustrzyki Dolne
sobota, 23 maja 2020

Gmina Solina czeka na turystów i dziękuje mieszkańcom - FILM

Gmina Solina czeka na turystów i dziękuje mieszkańcom - FILM<br/>fot. Konrad Ulanowski
fot. Konrad Ulanowski

W urzędzie gminy w Solinie powstał film promujący walory turystyczne gminy. - Gmina Solina to kompromis pomiędzy wypoczynkiem w górach oraz nad jeziorem. Ta unikatowa cecha czyni nasz region jeszcze bardziej atrakcyjnym – przekonuje Konrad Ulanowski, specjalista d.s. Turystyki i Promocji GOKSiT.

Jak mówi Konrad Ulanowski, jeśli chodzi o liczbę turystów, to sytuacja w Solinie wraca do normy, a zapytań o wolne miejsca noclegowe jest coraz więcej. - Wiadomo, że przez ostatnie dwa miesiące wszystko musiało być zamknięte. Jednak, jeśli obecna wzrostowa tendencja się utrzyma, to czeka nas rekordowy sezon turystyczny – mówi. - Obecnie największym zainteresowaniem cieszą się miejsca noclegowe posiadające indywidualne wejście. Myślę jednak, że to okres przejściowy.

Do tej pory w gminie Solina nie zarejestrowano żadnego zakażenia koronawirusem. Urzędnicy są przekonani, że to zasługa mieszkańców i gestorów bazy noclegowej, którzy przestrzegają zasad bezpieczeństwa związanych z pandemią COVID-19.

- Bardzo im za to dziękujemy, to przede wszystkim dzięki ich odpowiedzialności i respektowaniu niezbędnych zakazów turyści wracają w Bieszczady. Dziękujemy również Polskiemu Rządowi za program 1000+ wspierający turystkę. To bardzo duża pomoc i ratunek dla wszystkich bieszczadzkich gmin, w których stanowi ona najczęstsze źródło utrzymania całych rodzin – mówi w imieniu władz gminy Solina oraz GOKSiT Konrad Ulanowski. - Dużą zasługę w zainteresowaniu krajowym rynkiem turystycznym ma właśnie wspomniany przeze mnie program 1000+. Turyści dzwoniąc do nas pytają głównie o to, które atrakcje turystyczne są już czynne – dodaje.

W ramach promocji gminy powstaną dwa filmy ukazujące bogatą ofertę turystyczną Soliny. - Malowniczy krajobraz oraz czyste powietrze sprzyjają aktywnemu wypoczynkowi. Co roku dokładamy wszelkich starań,  aby szlaki będące w naszym zarządzie były dobrze przygotowane na przyjazd turystów i rozbudowujemy infrastrukturę sportowo-turystyczną. Gmina Solina to kompromis pomiędzy wypoczynkiem w górach oraz nad jeziorem. Ta unikatowa cecha czyni nasz region jeszcze bardziej atrakcyjnym – zapewnia Ulanowski zapraszając do wypoczynku w Solinie.

 

 

autor: oprac. paba