Ustrzyki Dolne
środa, 13 stycznia 2021

Grafika Beksińskiego, pozłacana ikona, koszulka Mistrza Polski - licytuj i wspieraj WOŚP! 

Grafika Beksińskiego, pozłacana ikona, koszulka Mistrza Polski - licytuj i wspieraj WOŚP! <br/>fot. Bieszczadzki Sztab WOŚP
fot. Bieszczadzki Sztab WOŚP

Trwają aukcje charytatywne Bieszczadzkiego Sztabu WOŚP na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Do akcji włączyło się sporo osób i instytucji, wylicytować można m.in. unikatową grafikę Zdzisława Beksińskiego, pozłacaną ikonę, sporo autorskiego rękodzieła oraz gadżety związane z WOŚP. I to nie koniec, bo na aukcjach pojawiają się kolejne przedmioty!

Aukcje, które aktualnie można licytować to m.in. certyfikowana grafika autorstwa Zdzisława Beksińskiego podarowana przez Muzeum Historyczne w Sanoku, pozłacana ikona będąca repliką XV-wiecznego Mandylionu znajdującego się w zbiorach Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, obrazy Sylwestra Stabryły, Kuby Żeligowskiego, Mateusza Kulikowskiego i Anny Marii Pilszak. Co jeszcze? Oryginalna i niepowtarzalna, ręcznie wykonana biżuteria, w tym pozłacane kolczyki inspirowane ostatnim obrazem Zdzisława Beksińskiego, anioły wykonane przez Mieszkańców Domu Inwalidy Bezdomnego w Sanoku, kalendarze na 2021 rok. Ponadto WOŚP-owe koszulki i gadżety, WOŚP-owe plakaty z podpisami hokeistów STS Sanok oraz koszulka podarowana przez jednego z nich, Marcina Białego. Na aukcję przekazał on koszulkę, w której w sezonie 2011/2012 zdobył Mistrzostwo i Puchar Polski.  

LINK DO AUKCJI

https://allegro.pl/uzytkownik/WOSP_Sanok?bmatch=cl-dict201214-ctx-fd-uni-1-4-1218

Aukcje Allegro WOŚP potrwają do 14 lutego. W dalszym ciągu można dołączyć do wspierania Orkiestry, przekazywać przedmioty i usługi na licytacje. Chętnych zapraszamy do kontaktu na adres bieszczadzkisztabwosp@gmail.com.

Termin tegorocznego Finału WOŚP ze względu na pandemię i panujące obostrzenia został przeniesiony na 31 stycznia. W tym roku Orkiestra zbiera fundusze na zakup sprzętu na oddziały otolaryngologiczne.

autor: RED
źródło: Bieszczadzki Sztab WOŚP