Ustrzyki Dolne
wtorek, 7 kwietnia 2020

I ty możesz pomóc pogorzelcom

I ty możesz pomóc pogorzelcom<br/>fot. Jacek Bis
fot. Jacek Bis

Pięcioosobowej rodzinie z Krościenka spalił się dom. Trwa jego odbudowa, ale wciąż potrzebne są pieniądze i pomoc rzeczowa. Ta z racji koronawirusa jest ograniczona, ale zapewne będzie konieczna później.

Budynek spłonął 21 marca. Ogień strawił dach, dużą część ścian i niemal całe wyposażenie. Rodzina z dziećmi z godziny na godzinę została bez dachu nad głową.

– Na szczęście szybko znaleźli się ludzie dobrej woli, którzy zaoferowali pomoc finansową i rzeczową – informuje Leokadia Bis, radna Rady Miejskiej w Ustrzykach Dolnych, mieszkanka Krościenka i właścicielka sklepu spożywczego w tejże wsi. – Przemysław Szukalski przekazał drewno na odbudowę domu, inni nie pożałowali sprzętów, środków czystości, odzieży i innych rzeczy niezbędnych do codziennego funkcjonowania.

Dzięki sprzyjającej pogodzie trwa remont zniszczonego domu. Na stronie zrzutka.pl można zapoznać się z komunikatem-prośbą w sprawie pomocy dla poszkodowanej rodziny i obserwować, w jakim tempie rośnie suma pieniędzy. – Bardzo ważne i szlachetne  jest to, że człowiek podaje pomocną dłoń drugiemu człowiekowi – pisze na stronie zrzutka.pl Zbigniew Chmielowski z Krościenka.

- Ci, którzy mogą, wpłacają pieniądze na specjalne konto, inni wrzucają je do puszki wystawionej w moim sklepie – mówi Leokadia Bis. – Jestem pełna podziwu dla wszystkich, którzy umieją się dzielić i pomagać.

I ty możesz pomóc pogorzelcom
autor: pot