Ustrzyki Dolne
wtorek, 24 marca 2020

Kolejne przypadki zachorowań w regionie

Kolejne przypadki zachorowań w regionie<br/>fot. pixabay
fot. pixabay

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych przypadkach zachorowań na koronawirusa w regionie. Wśród nich jest mężczyzna z powiatu leskiego. Zmarła też kolejna osoba zakażona koronawirusem.

- Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono kolejne  7 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-COV-2 w województwie podkarpackim. Razem mamy teraz 37 – informuje Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik prasowy wojewody podkarpackiego.

Wśród zakażonych jest 4 mężczyzn - dwóch młodych i dwóch w sile wieku z powiatu rzeszowskiego przebywających w kwarantannie domowej.

Kolejne osoby zakażone koronawirusem również są w sile wieku. Wśród nich jest mieszkanka powiatu krośnieńskiego, która przebywa w kwarantannie domowej oraz hospitalizowany mężczyzna z powiatu stalowowolskiego.

Niestety koronawirus dotarł również w Bieszczady. Pierwszym zakażonym z naszego regionu jest mężczyzna w sile wieku z powiatu leskiego, obecnie jest hospitalizowany.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś po godz. 10 rano o ośmiu nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, a także o śmierci dziewiątej osoby, u której stwierdzono COVID-19. „(...) z przykrością informujemy, że zmarła dziewiąta osoba zakażona koronawirusem. To 68-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu w Puławach. Jego stan był ciężki, miał również choroby współistniejące. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 774/9 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - napisano w komunikacie opublikowanym w mediach społecznościowych.

W sumie we wtorek stwierdzono 25 nowych zakażeń. Od początku epidemii w Polsce potwierdzono łącznie 774 przypadki infekcji.

 

autor: oprac. paba
źródło: MZ, TVN24,PAP