Ustrzyki Dolne
piątek, 13 marca 2020

Kolejne przypadki zakażenia koronawirusem w regionie

Kolejne przypadki zakażenia koronawirusem w regionie<br/>fot. pixabay
fot. pixabay

Dwie osoby z Podkarpacia są wśród siedmiu nowych potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Jak podaje Ministerstwo Zdrowia, obecnie wirusa stwierdzono u 58 osób, z których jedna zmarła.

W piątek rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o pozytywnych wynikach testów laboratoryjnych sprawdzających obecność koronawirusa. Stwierdzono ją u siedmiu kolejnych osób, w tym dwóch mieszkańców Podkarpacia. Zakażone są dwie kobiety w wieku ok. 50-60 lat i przebywają w Leżajsku. Jak dowiedział się nieoficjalnie portal rzeszow-news.pl, obie są w bardzo dobrym stanie i do tej pory objęte były kwarantanną.

Jak informuje Małgorzata Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik prasowy wojewody podkarpackiego, obecnie na Podkarpaciu pod nadzorem epidemiologicznym pozostaje 937 osób, dla 267 wydano decyzje o poddaniu się kwarantannie domowej. W szpitalach przebywa w tej chwili 25 osób. Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie wykonała 157 testów w kierunku koronawirusa.

Pozostałe przypadki zakażenia, o których poinformowało Ministerstwo Zdrowia, są z Lublina, Wrocławia i Łodzi.

Na Podkarpaciu dotychczas odnotowano pięć zakażeń koronawirusem. W środę poinformowano o pierwszym przypadku, który dotyczy 57-letniej mieszkanki Leżajska. W czwartek wirusa znaleziono u dwóch mężczyzn w wieku 60-65 lat. W całej Polsce potwierdzono już 58 przypadków zakażenia koronawirusem. W czwartek w Poznaniu zmarła jedna z zakażonych: 57-latka, która cierpiała też na inne schorzenia.

 

autor: paba
źródło: Ministerstwo Zdrowia/ PUW Rzeszów