Ustrzyki Dolne
środa, 8 kwietnia 2020

Kolejne zakażenia koronawirusem. Zmarło siedem osób.

zdjęcie ilustracyjne<br/>fot. pixabay
fot. pixabay

„Mamy 152 nowe przypadki zakażenia #koronawirus, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych” - podało dziś rano Ministerstwo Zdrowia. Niestety zmarły kolejne osoby, w tym dwie kobiety w szpitalu w Łańcucie.

Potwierdzone przypadki dotyczą: 29 osób z woj. wielkopolskiego, 28 osób z woj. śląskiego, 27 osób z zachodniopomorskiego, 13 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 12 osób z woj. dolnośląskiego, 9 osób z woj. małopolskiego, 7 osób z woj. lubelskiego, 7 osób z woj. pomorskiego, 6 osób z woj. opolskiego, 5 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 4 osób z woj. podlaskiego, 3 osób z woj. świętokrzyskiego oraz 2 osób z woj. podkarpackiego.

„Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci siedmiu kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 84-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, 59-letnia kobieta ze szpitala w Tomaszowie Lubelskim, 87-letnia kobieta ze szpitala w Kędzierzynie-Koźlu,72-letni mężczyzna ze szpitala w Bolesławcu, 83-letnia i 80-letnia kobiety ze szpitala w Łańcucie – wszyscy mieli choroby współistniejące oraz 57-letni mężczyzna ze szpitala w Kędzierzynie-Koźlu” - dodał resort zdrowia.

Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 3693 testy.

- Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 168 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 10 osób wyzdrowiało. Odnotowano 9 zgonów – poinformował Adam Sidor.

Nowe 2 potwierdzone przypadki to: kobieta w sile wieku z powiatu jasielskiego (ścisła kwarantanna) oraz starszy mężczyzna z powiatu jasielskiego (ścisła kwarantanna).

„Po weryfikacji wg miejsca zamieszkania dwa potwierdzone przypadki (z powiatu niżańskiego został przekazany do województwa lubelskiego oraz z powiatu tarnowskiego do województwa małopolskiego) zostały wykreślone z rejestru potwierdzonych przypadków w naszym województwie.”

W sumie, w Polsce liczba zakażonych koronawirusem wynosi 5000 osób. Zmarły już 136 osoby

autor: oprac. paba
źródło: MZ/PAP