Ustrzyki Dolne
wtorek, 7 kwietnia 2020

Koronawirus. Kolejne zakażenia.

Koronawirus. Kolejne zakażenia.<br/>fot. MZ
fot. MZ

„Mamy 119 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych” - poinformowało we wtorek rano Ministerstwo Zdrowia. Niestety zmarły kolejne osoby, w tym pacjent hospitalizowany w szpitalu zakaźnym w Łańcucie.

Potwierdzone przypadki zakażenia SARS-CoV2 dotyczą: 32 osób z woj. śląskiego, 19 osób z woj. dolnośląskiego, 16 osób z woj. wielkopolskiego, 14 osób z woj. małopolskiego, 10 osób z woj. lubelskiego, 7 osób z woj. świętokrzyskiego, 7 osób z woj. zachodniopomorskiego, 5 osób z woj. podlaskiego, 4 osób z warmińsko-mazurskiego, 3 osób z woj. podkarpackiego oraz 2 osób z woj. pomorskiego.

„Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci 4 kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 64-letni mężczyzna hospitalizowany w Krakowie oraz 83-letnia kobieta hospitalizowana w Tychach,77-letni mężczyzna hospitalizowany w Poznaniu i 85-letni mężczyzna hospitalizowany w Łańcucie, którzy mieli choroby współistniejące” - poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

- Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 3559 testów – informuje Adam Sidor, Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny.

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 159 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 10 osób wyzdrowiało. Odnotowano 7 zgonów.

Nowe 3 potwierdzone przypadki to: starsza kobieta z powiatu leżajskiego (hospitalizacja), kobieta w sile wieku z powiatu tarnobrzeskiego (izolacja) oraz starszy mężczyzna z powiatu stalowowolskiego (izolacja). Wczoraj po południu WSSE informowała o czterech wykrytych zakażeniach, wśród których są: młoda kobieta z powiatu krośnieńskiego (izolacja), dziecko z powiatu tarnobrzeskiego (izolacja), starszy mężczyzna z powiatu tarnobrzeskiego (izolacja), starsza kobieta z województwa śląskiego hospitalizowana na Podkarpaciu.

Kolejna osoba, która wyzdrowiała to starsza kobieta z powiatu leżajskiego, która przebywała w Szpitalu w Łańcucie.

Najwięcej przypadków zachorowań na koronawirusa w naszym województwie potwierdzono w powiecie leżajskim. Zakażonych jest tam 20 osób, i to tam wykryto pierwszy przypadek zachorowania na Podkarpaciu. Koronawirusa nie potwierdzono jeszcze w powiatach: bieszczadzkim, brzozowskim i kolbuszowskim. W powiecie leskim, który podlega pod sanepid w Ustrzykach Dolnych wykryto 4 przypadki zachorowań w tym u dziecka.

W sumie w Polsce liczba zakażonych koronawirusem wynosi 4532 osób. Zmarło już 111.

autor: oprac. paba
źródło: MZ/PAP