Ustrzyki Dolne
czwartek, 9 kwietnia 2020

Koronawirus. Zmarło 6 kolejnych osób.

Koronawirus. Zmarło 6 kolejnych osób.<br/>fot. Ministerstwo Zdrowia
fot. Ministerstwo Zdrowia

„Mamy 136 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych” - poinformowało dziś rano Ministerstwo Zdrowia. Łącznie jest 5341 przypadków zakażania wirusem SARS-CoV2. Od wczoraj zmarło 6 osób, w tym jedna leczona w szpitalu w Łańcucie.

Potwierdzone przypadki dotyczą: 23 osób z woj. śląskiego, 22 osób z woj. małopolskiego, 21 osób z woj. dolnośląskiego, 18 osób z woj. wielkopolskiego,11 osób z woj. podlaskiego, 9 osób z woj. pomorskiego, 7 osób z woj. podkarpackiego, 7 osób z woj. opolskiego, 5 osób z woj. zachodniopomorskiego, 3 osób z warmińsko-mazurskiego, 3 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 osób z woj. lubelskiego, 2 osób z woj. świętokrzyskiego oraz 2 osób z woj. lubuskiego.

„Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci 6 kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 47-letnia kobieta ze szpitala w Poznaniu, 90-letnia kobieta ze szpitala w Tychach,35-letnia kobieta ze szpitala w Bytomiu, 62-letni mężczyzna ze szpitala w Łańcucie, 81-letni i 77-letni mężczyźni z Drzewicy, którzy nie byli hospitalizowani. Wszyscy mieli choroby współistniejące” - poinformował resort zdrowia.

„We wczorajszym sms-ie podaliśmy informację o zdublowanym pacjencie w raportach WSSE, dlatego usuwamy go z rejestru osób zmarłych z powodu COVID-19 w woj. podlaskim.”

Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 3882 testy.

- Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 187 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 10 osób wyzdrowiało. Odnotowano 10 zgonów – informuje Adam Sidor.

Nowych 7 potwierdzonych przypadków to: młody mężczyzna z powiatu leżajskiego (ścisła kwarantanna), starsza kobieta z powiatu leżajskiego (ścisła kwarantanna), starszy mężczyzna z powiatu leżajskiego (ścisła kwarantanna), starsza kobieta z powiatu łańcuckiego (ścisła kwarantanna), starszy mężczyzna z powiatu stalowowolskiego (ścisła kwarantanna), kobieta w sile wieku z powiatu leżajskiego (ścisła kwarantanna) oraz starsza kobieta z powiatu leżajskiego ( ścisła kwarantanna).

Wczoraj wieczorem WSSE poinformowała o kolejnych 12 przypadkach zakażeń w naszym regnionie. Wśród zakażonych są: kobieta w sile wieku z powiatu rzeszowskiego (ścisła kwarantanna), kobieta w sile wieku z powiatu rzeszowskiego ( ścisła kwarantanna), młoda kobieta z powiatu krośnieńskiego (ścisła kwarantanna), starszy mężczyzna z powiatu jasielskiego (ścisła kwarantanna), młody mężczyzna z powiatu przeworskiego (ścisła kwarantanna), mężczyzna w sile wielu z powiatu rzeszowskiego (ścisła kwarantanna), młody mężczyzna z powiatu rzeszowskiego ( ścisła kwarantanna), mężczyzna w sile wieku z powiatu rzeszowskiego (hospitalizacja), starszy mężczyzna z powiatu leżajskiego (hospitalizacja), starsza kobieta z powiatu leżajskiego (hospitalizacja), mężczyzna w sile wieku z m.Rzeszowa (hospitalizacja) oraz starsza kobieta z powiatu rzeszowskiego (ścisła kwarantanna).

W sumie liczba zakażonych koronawirusem jest 5341 osoby. Zmarło do tej pory 164 osoby.

Rząd rekomenduje: nie podróżuj w czasie świąt
Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk na konferencji prasowej powiedział, że w związku z epidemią koronawirusa rekomendacja rządu jest jednoznaczna - w Święta Wielkanocne należy zrezygnować z podróży i pozostać w domach.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski dodał, że kontakt przy świątecznym stole jest w tym roku, w tym trudnym okresie epidemii, ogromnym zagrożeniem.

Narodowy Fundusz Zdrowia prowadzi całodobową infolinię (tel. 800 190 590) udzielającą informacji o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.

 

autor: oprac. paba
źródło: MZ/PAP