Ustrzyki Dolne
piątek, 12 stycznia 2018

Można składać wnioski na dotacje z profilaktyki

Można składać wnioski na dotacje z profilaktyki<br/>fot. UM Ustrzyki Dolne
fot. UM Ustrzyki Dolne

Urząd Miejski w Ustrzykach Dolnych informuje, że ruszył nabór wniosków na dotacje, na realizację zadań z zakresu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych.

Uchwałę w sprawie dotacji z Gminnego Programu Profilaktyki, Rozwiązywania problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii w Gminie Ustrzyki Dolne na rok 2018, uchwaliła Rada Miejska w Ustrzykach Dolnych.

Wnioski o dotację na realizację zadania z zakresu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych można składać do 15 stycznia 2018.

Działania profilaktyczne, które można finansować z tego programu, mają zapobiegać problemom alkoholowym, przeciwdziałaniu narkomanii, przemocy domowej oraz innym zaburzeniom, adresowane do ogółu mieszkańców Gminy, bez względu na stopień indywidualnego ryzyka wystąpienia problemu. Działania adresowane są do jednostek lub grup osób, które są w wyższym niż przeciętny stopniu narażone na rozwój problemów związanych z używaniem środków psychoaktywnych lub innych zaburzeń zdrowia psychicznego.

Więcej informacji i wniosek na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Ustrzykach Dolnych.

 

autor: oprac.paba
źródło: UM Ustrzyki Dolne