Ustrzyki Dolne
piątek, 21 czerwca 2019

Nadleśnictwo Lutowiska zamyka szlaki

Nadleśnictwo Lutowiska zamyka szlaki<br/>fot. Nadleśnictwo Lutowiska
fot. Nadleśnictwo Lutowiska

Nadleśnictwo Lutowiska informuje, że z uwagi na prowadzone prace leśne oraz warunki atmosferyczne zmianie mogą ulec trasy niektórych szlaków prowadzących przez teren nadleśnictwa. Niektóre z nich zostają zamknięte do września.

Nadleśniczy Nadleśnictwa Lutowiska Marek Bajda poinformował, że ze względu na prowadzone prace leśne oraz warunki atmosferyczne niektóre szlaki zostaną zamknięte dla ruchu turystycznego.

Z uwagi na prowadzone prace leśne w Leśnictwie Rosochate 2000 mb ścieżki przyrodniczo-historycznej „Wokół Lutowisk” utworzonej w ramach Ekomuzeum „Trzy Kultury” na odcinku od schronu przy drodze „Filmowej” do Chreptiowa pozostanie zamknięte do połowy września 2019 r.

Dodatkowo, dla ruchu turystycznego zostaje zamknięty zostaje niebieski szlak - Wańka Dział — Otryt. Planowane zamknięcie szlaku od 01.09.2019 do 31.09.2019 na długości 500 mb. Nadleśnictwo planuje „obejście szlaku”.

Nadleśnictwo informuje też, że szlak konny Krywka - Żurawin - Lutowiska może ulec zmianie ze względu na warunki atmosferyczne. Planowane zamknięcie szlaku do 01.07.2019

autor: oprac. paba
źródło: Nadleśnictwo Lutowiska