Ustrzyki Dolne
wtorek, 10 października 2017

Najlepsze produkty turystyczne Podkarpacia wybrane!

Najlepsze produkty turystyczne Podkarpacia wybrane!<br/>fot. http://bieszczader.pl
fot. http://bieszczader.pl

Centrum Promocji Leśnictwa w Mucznem, Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce oraz jednodniowa wycieczka wodami Sanu Biura Podróży „Bieszczader” zostały uznane przez Podkarpacką Regionalną Organizację Turystyczną za Najlepszy Produkt Turystyczny 2017.

roczystość rozdania wyróżnień odbyła się 5 października na Zamku w Dubiecku i była połączona z wojewódzkie obchodami Światowego Dnia Turystyki. Tegoroczne spotkanie przebiegało pod hasłem: „Zrównoważona turystyka – narzędziem rozwoju”.

W trakcie imprezy przyznane zostały odznaczenia i nagrody osobom szczególnie zaangażowanym w działalność turystyczną na Podkarpaciu. Przyznano: honorowe odznaki Ministra Sportu i Turystyki „Za zasługi dla turystyki”, wręczono statuetki Marszałka Województwa Podkarpackiego za osiągnięcia w rozwoju i promocji turystki za rok 2017 oraz ogłoszono wyniki regionalnego etapu konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny 2017.

Za Najlepszy Produkt Turystyczny 2017 uznano trzy inicjatywy: jednodniową wycieczkę „WODAMI rzeki San!” - produkt Biura Podróży „Bieszczader”, Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce oraz Centrum Promocji Leśnictwa w Mucznem - produkt Nadleśnictwa Stuposiany.
Wyróżnienie regionalne otrzymały natomiast - Loty turystyczne szybowcem za wyciągarką, produkt zgłoszony przez Bobulandię. W drugiej kategorii konkursu ogólnopolskiego – O Złoty Certyfikat POT nasze województwo reprezentować będzie laureat Certyfikatu POT z 2007 r. Garncarski Szlak, produkt Gminnego Ośrodka Kultury w Czarnej (gm. Łańcut).

Jednodniowa wycieczka widami rzeki San Biura Podróży „Bieszczader”, to wakacyjna wycieczka dla turystów indywidualnych. Czeka na nich m.in.: spływ kajakami po Sanie, zwiedzanie skansenu w Sanoku wraz z miasteczkiem galicyjskim, posiłek regionalny w restauracji w formie statku i karmel w Zagórzu z 22-metrową wieżą widokową. Dzień się kończy 2 godzinnym rejsem statkiem Zalewie Solińskim i degustacją win węgierskich o zachodzie słońca.

Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza to dawna kopalnia ropy naftowej. Została otwarta w 1854 roku w Bóbrce w gminie Chorkówka, koło Krosna, i była pierwszą na świecie kopalnią, w której wydobywano ropę naftową. Jej założycielami byli Ignacy Łukasiewicz, Tytus Trzecieski i Karol Klobassa-Zrencki. Kopalnia wciąż działa.

Centrum Promocji Leśnictwa w Mucznem to należąca do Nadleśnictwa Stuposiany baza wypadowa dla aktywnych turystów, chcących skorzystać z atrakcji jakie proponuje Leśny Kompleks Promocyjny „Lasy Bieszczadzkie. Dla odwiedzających obiekt przygotowano m.in.: 9 ścieżek edukacyjnych o tematyce historycznej i przeznaczonych do uprawiania sportów, tarasy widokowe, miejsca do obserwacji zwierząt, pawilon wystawowy z ekspozycją przyrodniczą, Plenerowe Muzeum Wypału Węgla Drzewnego oraz zadaszone wiaty postojowe z miejscem parkingowym.

Teraz te trzy podkarpackie produkty będą walczyć o nagrody w finale ogólnopolskim.

GRATULUJEMY!

 

 

Jednodiowa wycieczka wodami rzeki San - Bieszczader<br/>fot. http://bieszczader.pl
fot. http://bieszczader.pl
Centrum Promocji Lesnictwa w Mucznem<br/>fot. Paulina Bajda
fot. Paulina Bajda
Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce<br/>fot. http://bobrka.pl/
fot. http://bobrka.pl/
autor: paba
źródło: PROT/http://bieszczader.pl