Ustrzyki Dolne
piątek, 9 lutego 2018

Najnowszy numer Gazety Bieszczadzkiej

Najnowszy numer Gazety Bieszczadzkiej<br/>fot. Redakcja
fot. Redakcja

Do sklepów trafiło już najnowsze wydanie Gazety Bieszczadzkiej. Przypominamy, że nasz dwutygodnik można kupić również w formie PDF.

Tym razem na pierwszej stronie mamy dla Was najważniejsze wydarzenie z Ustrzyk Dolnych - otwarcie Żłobka Miejskiego. Ta długo oczekiwana inwestycja, okazała się strzałem w przysłowiową „dziesiątkę”!! Żłobek jest piękny i kolorowy, a panie opiekunki kompetentne i wciąż doskonalą swoje umiejętności. Zadowolone są i maluszki i rodzice.

W najnowszym wydaniu znajduje się również artykuł o niedźwiedzicy w Szczawnem, która zaatakowała mężczyznę, broniąc młodych.
Mamy dla Was najnowszy felieton leśnika Mateusza Swierczyńskiego – „Czy myśliwi są źli?”.

Mamy też relację z XIV Przeglądu Filmów Górskich i sporo tekstów edukacyjnych min. informacje o Balu z „Promykiem Nadziei”, Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Parafii. św. Józefa Robotnika i o jasełkach w ustrzyckim Domu Kultury dla babci i dziadka ze Szkoły Podstawowej w Hoszowie.

Kontynuujemy również cykl związany z ustrzyckimi sołectwami. tym razem wybraliśmy się do Dźwiniacza, do sołtysa Władysława Tarnawskiego.

Mamy też wywiad z popularnym rzecznikiem Lasów Państwowych z Krosna Edwardem Marszałkiem - inny niż wszystkie dotychczas, zatytułowany „Prawnik, leśnik czy poeta?”.

Zbigniew Maj w serii „Bieszczady na starej fotografii” pisze o uwielbianej przez wszystkich bieszczadników i turystów Łopience, a Witold Mołodyński o tym, gdzie kiedyś planowano wyciągi w Bieszczadach Wysokich.

Ruszyła Olimpiada Młodzieży w Sportach Zimowych - wiemy ile będzie kosztować organizacja i gdzie będą odbywać się zawody.
Wszyscy też trzymamy kciuki za Ewelinę Marcisz, zawodniczkę MKS Halicz Ustrzyki Dolne, która niebawem zaprezentuje sie na Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu!!

 

autor: paba