Ustrzyki Dolne
czwartek, 18 lutego 2021

Nowa inwestycja w Ustrzykach Dolnych. To krok w stronę ekologii

Nowa inwestycja w Ustrzykach Dolnych. To krok w stronę ekologii<br/>fot. UG Ustrzyki Dolne
fot. UG Ustrzyki Dolne

Burmistrz Ustrzyk Dolnych Bartosz Romowicz złożył podpis pod umową na realizację budowy Budynku Pasywnego Urzędu Miasta. To ważny ruch w stronę ekologii i ekonomii w mieście.

Pasywny segment B Urzędu Miejskiego w Ustrzykach Dolnych dzięki nowym technologiom będzie spełniał wszelkie normy ekologiczne oraz wytwarzał małe ilości energii przy jednoczesnym zapewnieniu standardów pracy a przede wszystkim obsługi Mieszkańców z wszelkimi potrzebami.

Zdaję sobie sprawę, że inwestycje w administrację nie są popularne. W swojej pracy staram się jednak podejmować działania konieczne, potrzebne do zabezpieczenia codziennego życia Mieszkańców, ale także działania podnoszące jakość i atrakcyjność naszej gminy. W tym przypadku chodzi o podniesienie jakości pracy urzędników. Jakkolwiek może się to w pierwszym momencie wydać to niepotrzebne, tak po chwili zastanowienia taki ruch sprzyja efektywności ich pracy – mówi Bartosz Romowicz, burmistrz Ustrzyk Dolnych. 

Nowy budynek zostanie umiejscowiony od strony ulicy głównej. Ważnym aspektem tej inwestycji będzie również przebudowa parkingu i zwiększenie miejsc parkingowych. Ponadto miejsce to zostanie przygotowane pod stację ładowania pojazdów elektrycznych. 

Jest to nie tylko ruch przyszłościowy, skierowany w stronę poprawy jakości powietrza w naszej gminie, ale również podnosi atrakcyjność miasta dla turystów – dodaje burmistrz. 

Zadanie finansowane jest w części z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

 
autor: RED
źródło: UG Ustrzyki Dolne