Ustrzyki Dolne
piątek, 7 lutego 2020

Nowa strzelnica BiOSG

Nowa strzelnica BiOSG

Ponad 8 mln zł kosztowała nowa strzelnica dla funkcjonariuszy z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Na jej wyposażeniu jest m.in. multimedialny trenażer strzelecki umożliwiający strzelanie z broni laserowej i amunicji ostrej.

Wczoraj, w komendzie Bieszczadzkiego oddziału SG w Przemyślu, nastąpiło uroczyste otwarcie nowo wybudowanej strzelnicy pistoletowej. W uroczystości wziął udział Komendant Główny SG gen. dyw. SG Tomasz Praga, Wicewojewoda Podkarpacki Jolanta Sawicka, Wicemarszałek Województwa Piotr Pilch, Prezydent Miasta Przemyśla Wojciech Bakun, przedstawiciele podkarpackich służb mundurowych, duchowieństwo oraz funkcjonariusze bieszczadzkiego oddziału SG. Gospodarzem uroczystości był gen. bryg. SG Robert Rogoz Komendant Bieszczadzkiego Oddziału SG.

- Sukcesem formacji jest jej ciągły rozwój i dzisiaj jeden z takich celów osiągamy, oddajemy do użytku nową strzelnicę - powiedział Komendant Główny SG gen. dyw. SG Tomasz Praga. Natomiast, wicewojewoda Jolanta Sawicka podkreśliła rolę i znaczenie tego rodzaju infrastruktury dla szkoleń funkcjonariuszy, które następnie przekładają się na bezpieczeństwo wewnętrzne obywateli.

Nowo oddana strzelnica należy do najnowocześniejszych tego typu obiektów w strukturze polskiej Straży Granicznej, a także do jednej z najnowocześniejszych na Podkarpaciu. - W kompleksowo wyposażonym budynku funkcjonariusze będą mogli doskonalić zarówno swoje umiejętności strzeleckie, ale też techniki interwencji, ponieważ treningi i szkolenia są nieodzownym elementem codziennej służby, a celem ich jest utrzymanie umiejętności na wysokim poziomie. – informuje mjr SG Elżbieta PIKOR, rzecznik prasowy Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej w Przemyślu.

Sala strzelań posiada siedem stanowisk do strzelań na długość do 25 m. Automatyka umożliwia transport tarcz na różne odległości oraz prowadzenie strzelań dynamicznych do celu ruchomego, którego prędkości poruszania się można regulować. Możliwe są tam również szkolenia na wszystkich rodzajach broni będącej na wyposażeniu SG: pistoletach, pistoletach maszynowych, karabinkach, broni gładkolufowej i pneumatycznej.

Nowatorskim rozwiązaniem, jest multimedialny trenażer strzelecki umożliwiający strzelanie z broni laserowej i amunicji ostrej. - Dzięki takim rozwiązaniom funkcjonariusze będą doskonalić i kształtować zachowania w sytuacjach najbardziej zbliżonych do rzeczywistych warunków użycia broni palnej – dodaje rzeczniczka.

Budynek strzelnicy zawiera także sale szkoleniowe w tym salę do technik interwencji, pomieszczenia warsztatowe, magazynowe, techniczne, medyczne, socjalne i administracyjne. Koszt inwestycji to ponad 8 mln zł, a został sfinansowany z „Programu Modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2017-2020”.

FOT. BiOSG

 

Nowa strzelnica BiOSG
Nowa strzelnica BiOSG
Nowa strzelnica BiOSG
Nowa strzelnica BiOSG
Nowa strzelnica BiOSG
Nowa strzelnica BiOSG
Nowa strzelnica BiOSG
Nowa strzelnica BiOSG
Nowa strzelnica BiOSG
Nowa strzelnica BiOSG
Nowa strzelnica BiOSG
autor: oprac. paba
źródło: BiOSG