Ustrzyki Dolne
niedziela, 18 sierpnia 2019

PiS ogłosiło kandydatów do Sejmu

PiS ogłosiło kandydatów do Sejmu

Prawo i Sprawiedliwość jako pierwsza partia ogłosiła kandydatów w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Na 12 miejscu, z okręgu 22 Krosno znalazła się dyrektor ustrzyckiego SP ZOZ Dorota Łukaszyk z Porozumienia Jarosława Gowina.

Wybory parlamentarne 2019 odbędą się 13 października. Prawo i Sprawiedliwość jest pierwszą z partii, która zaprezentowała listy kandydatów do Sejmu.
Listę w okręgu 22 Krosno czyli obejmującym Bieszczady otwiera były marszałek Sejmu Marek Kuchciński. Tuż zanim znalazła się obecna posłanka Anna Schmidt-Rodziewicz, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Na trzecim miejscu w naszym okręgu znalazł się obecny poseł Solidarnej Polski Piotr Uruski. Były prokurator Stanisław Piotrowicz znalazł się dopiero na piątym miejscu, a na dwunastym Dorota Łukaszyk dyrektor SP ZOZO w Ustrzykach Dolnych. Listę zamyka Daniel Krawiec wójt Przeworska.

W okręgu nr 23 Rzeszów „jedynkę” otrzymał Krzysztof Sobolewski, były asystent Marka Kuchcińskiego, który od 2018 r. jest przewodniczącym Komitetu Wykonawczego PiS. Drugie miejsce dostałą wojewoda podkarpacka Ewa Leniart, a trzecie obecna posłanka Józefa Hrynkiewicz.
Znana z lotów rządowym samolotem wraz z marszałkiem Kuchcińskim posłanka Krystyna Wróblewska, dzięki której opinia publiczna dowiedziała się o całej sytuacji, dostała miejsce piąte. Listę zamyka Marcin Warchoł podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Jedyną kandydatka na listach PiS, która będzie reprezentować nasz region jest obecna radna Sejmiku Województwa Podkarpackiego Dorota Łukaszyk. Jak informuje na portalu społecznościowym Dorota Łukaszyk – od od urodzenia mieszka w Bieszczadach. Jest Pełnomocnikiem Premiera Mateusza Morawieckiego ds. Utworzenia Centralnego Ośrodka Sportu w Bieszczadach oraz radną Sejmiku Województwa Podkarpackiego. Przewodnicząca Komisji Ochrony Zdrowia, Polityki Prorodzinnej i Społecznej.

Dorota Łukaszyk jest absolwentką Wydziału Nauk Społecznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, oraz Studiów Podyplomowych - Zarządzania Sferą Usług Medycznych, na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, Menedżer Sportu - Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej - Katedry Zarządzania w Turystyce Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Studiów Podyplomowych Organizacji i Zarządzania w Oświacie, w Szczecińskiej Szkole Wyższej Collegium Balticum - w Szczecinie.

Już w trakcie studiów prowadziła własną działalność gospodarczą, ponad 20 lat związana była z branżą telekomunikacyjną na Podkarpaciu. Doświadczenie z zakresu telekomunikacji nabyła w Polskiej Telefonice Wiejskiej S.A., która w latach 90-tych zainicjowała proces telefonizacji niedostępnych obszarów Bieszczadów i całego Podkarpacia. Przez 15 lat pełniła funkcję Dyrektora w Telewizji Kablowej Bieszczady, a także była członkiem Rady Nadzorczej w firmie Transmitel.

Jest członkiem Prezydium Okręgu 22 Porozumienia Jarosława Gowina w strukturach Zjednoczonej Prawicy i przewodniczącą koła powiatu bieszczadzkiego. Aktywnie wspiera Ruch Europa Christi i Instytut Myśli Schumanna. Jest członkiem Stowarzyszenia Ośrodka Myśli Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Jest dyrektorem ustrzyckiego szpitala ale też żoną, matką, przedsiębiorcą i społecznikiem. Kocha Bieszczady i Podkarpacie. Jest miłośniczką narciarstwa alpejskiego. Od wielu lat działa społecznie w Uczniowskim Klubie Narciarskim Laworta w Ustrzykach Dolnych.

Okręg nr 22 (Krosno)

1. Marek Kuchciński
2. Anna Schmidt-Rodziewicz
3. Piotr Uruski
4. Piotr Babinetz
5. Stanisław Piotrowicz
6. Adam Śnieżek
7. Piotr Pilch
8. Teresa Pamuła
9. Adam Pawluś
10. Tadeusz Chrzan
11. Lucyna Podhalicz
12. Dorota Łukaszyk
13. Adam Drozd
14. Alicja Pocałuń
15. Joanna Burbeło
16. Ryszard Jędruch
17. Joanna Brill
18. Grzegorz Pers
19. Robert Pieszczoch
20. Andrzej Guzik
21. Maria Kurowska
22. Daniel Krawiec

Okręg nr 23 (Rzeszów)

1. Krzysztof Sobolewski
2. Ewa Leniart
3. Józefa Hrynkiewicz
4. Andrzej Szlachta
5. Krystyna Wróblewska
6. Kazimierz Moskal
7. Wojciech Buczak
8. Kazimierz Gołojuch
9. Zbigniew Chmielowiec
10. Rafał Weber
11. Jan Warzecha
12. Jerzy Paul
13. Mieczysław Miazga
14. Halina Szydełko
15. Stanisław Kruczek
16. Fryderyk Kapinos
17. Kamil Kalinka
18. Robert Bednarz
19. Robert Godek
20. Bernadeta Frysztak
21. Czesław Łączak
22. Magdalena Bartkowicz
23. Helena Tłusta
24. Marcin Fijołek
25. Agata Krzek
26. Anna Trwawińska
27. Ewelina Kuś
28. Ewa Fołta
29. Zbigniew Tymuła
30. Marcin Warchoł

Fot. FB/Dorota Łukaszyk

autor: oprac. paba