Ustrzyki Dolne
piątek, 11 sierpnia 2017

Policyjne działania "Sierpniowy weekend 2017"

Policyjne działania "Sierpniowy weekend 2017"<br/>fot. KPP Lesko
fot. KPP Lesko

Na drogach powiatu bieszczadzkiego i leskiego rozpoczęły się policyjne działania „Sierpniowy weekend 2017”. Kierowcy mogą spodziewać się kontroli trzeźwości, prędkości i tego czy jeżdżą z zapiętymi pasami.

Zbliża się długi weekend i z pewnością wiele osób wykorzysta tych kilka dni na wakacyjne wyjazdy. Spodziewamy jest większy ruch na drogach. Najważniejszym zadaniem policjantów ruchu drogowego i prewencji w tych dniach jest dbanie o bezpieczeństwo kierowców i pieszych, ale także minimalizowanie zatorów i rozładowywanie komunikacyjnych korków. W razie potrzeby policjanci ręcznie będą kierować ruchem na drodze czy skrzyżowaniu.

Od piątku do wtorku policja prowadzić będzie działania prewencyjne pod nazwą "Sierpniowy weekend 2017". W tym czasie można spodziewać się częstszych kontroli trzeźwości, prędkości i stanu technicznego pojazdów. Oprócz tego, policjanci będą zwracać szczególną uwagę na to, czy kierowcy i pasażerowie przemieszczają się w zapiętych pasach, a dzieci w fotelikach.  Nad bezpieczeństwem podróżujących na terenie powiatu bieszczadzkiego oraz leskiego czuwać będą liczne policyjne patrole.

Ponieważ bezpieczeństwu i płynności w ruchu, a tym samym komfortowi podróżowania, zagrażają kierowcy łamiący przepisy, policjanci konsekwentnie reagują na wykroczenia, szczególnie te, które najczęściej prowadzą do wypadków:
• przekraczanie dozwolonej prędkości
• wymuszanie pierwszeństwa przejazdu
• wymuszanie pierwszeństwa na przejściach dla pieszych
• wyprzedzanie wbrew regułom ruchu drogowego

Policja przypomina o zasadach bezpiecznego podróżowania:
• wszyscy w pojeździe - kierowca i pasażerowie - muszą zapinać pasy bezpieczeństwa
• dzieci należy przewozić w fotelikach albo na podstawkach
• trzeba właściwie rozmieścić i przymocować bagaż w samochodzie
• gdy panują wysokie temperatury, a wybieramy się w daleką podróż, pamiętajmy o zaplanowaniu postojów i zabraniu w podróż zapasów wody
• nie zapominajmy o tym, że osoba wsiadająca za kierownicę musi być trzeźwa

Przypominamy, że obowiązywał będzie zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej oraz zakazu ruchu niektórych rodzajów pojazdów na drogach w dniach:
15 sierpnia od godziny 18.00 do godziny 22.00

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy nie tylko od działań policjantów, ale od zachowania wszystkich uczestników ruchu. 

autor: oprac. kj
źródło: KWP