Ustrzyki Dolne
czwartek, 7 grudnia 2017

Ponad milion zotych trafi do BZSZ!

Ponad milion zotych trafi do BZSZ!<br/>fot. BZSZ
fot. BZSZ

Bieszczadzki Zespół Szkół Zawodowych w przeciągu dwóch lat otrzyma ponad milion złotych na rozwój zawodowy swoich uczniów i nauczycieli. Pieniądze zostaną przeznaczone na szkolenia, praktyki i staże, ale również na niezbędne remonty.

Pieniądze, które w ostatnich dniach pozyskał powiat bieszczadzki pochodzą z projektu „Szkolnictwo zawodowe w powiecie bieszczadzkim otwarte na rynek pracy”. Projekt został złożony w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. Dzięki temu do Bieszczadzkiego Zespołu Szkół Zawodowych trafi ponad milion złotych dofinansowania.

1 038 212,15 zł – dokładnie taką kwotę otrzyma BZSZ w ciągu najbliższych dwóch lat. Zostanie ona przeznaczona na organizację praktyk i staży zawodowych dla uczniów i nauczycieli, a także dodatkowe warsztaty i szkolenia uczniów i kadry pedagogicznej. W ramach przyznanego dofinansowania przeprowadzone będą także remonty pomieszczeń i pracowni szkolnych.

Jak zapewnia bieszczadzkie starostwo, innowacyjnym pomysłem jest wdrożenie firmy symulacyjnej, czyli wirtualnego przedsiębiorstwa, dzięki któremu uczniowie BZSZ będą uczyć się prowadzenia i zarządzania własnym biznesem. W firmie symulacyjnej można m.in. dokonywać wirtualnych zamówień, wystawiać faktury, reklamować się, sprzedawać symulowane produkty, płacić pensje itp.

Projekt „Szkolnictwo zawodowe…” jest szansą na wytyczenie nowych kierunków kształcenia w bieszczadzkim szkolnictwie zawodowym, w tym powstaniu kierunku o nazwie „technik obsługi turystycznej”. Otrzymane dofinansowanie umożliwi powstanie i rozwój proponowanego kierunku, który mocno wpisuje się w potrzeby naszego regionu. Wkład własny powiatu bieszczadzkiego w ten projekt wynosi 103 821,22 zł.

 

autor: oprac.paba
źródło: bieszczadzki.pl