Ustrzyki Dolne
piątek, 23 sierpnia 2019

Poseł Kuchciński spotkał się z bieszczadzkimi samorządowcami

Poseł Kuchciński spotkał się z bieszczadzkimi samorządowcami<br/>fot. scrn - Marek Andruch/ Powiat bieszczadzki
fot. scrn - Marek Andruch/ Powiat bieszczadzki

W starostwie powiatowym w Ustrzykach Dolnych odbyło się spotkanie samorządowców z byłym już marszałkiem Sejmu Markiem Kuchcińskim. Samorządowcy znów wyrazili pozytywna opinię na temat działań Marka Kuchcińskiego dla regionu, a on podziękował im za wsparcie.

W spotkaniu, które odbyło się 21 sierpnia udział wzięli: starosta bieszczadzki, starosta leski, starosta sanocki, burmistrz Zagórza, wójtowie: Czarnej, Lutowisk, Olszanicy, Cisnej, Soliny, Tyrawy Wołoskiej, Komańczy, Birczy. Zostały na nim omówione najważniejsze problemy bieszczadzkiej społeczności.

W notatce ze spotkania czytamy, że „zebrani pozytywnie ocenili i wyrażają poparcie dla szeregu rozwiązań w ostatnich latach, które stwarzają szansę na rozwój Bieszczad, a których patronem w większości był marszałek Marek Kuchciński. W ich opinii powinny być one kontynuowane, rozwijane i podlegać ewaluacji tak, aby skuteczniej pozwalały rozwiązać lokalne problemy.

Wśród tematów, które wsparł były marszałek, samorządowcy wymienili m.in.: wsparcie dla bieszczadzkiej służby zdrowia, korekta sposobu ustalania dotacji w Programie Dróg Samorządowych, wypracowanie mechanizmów wsparcia dla najuboższych samorządów pod katem możliwości skorzystania z programów pomocowych oraz problemy szeroko rozumianej gospodarki odpadami.

Dodatkowo odkreślono, że w opinii zebranych jest niezwykle istotne jest takie unormowanie przepisów związanych z ochroną przyrody w Bieszczadach, aby nie stawały się one tamą dla rozwoju tego regionu, a wręcz zagrożeniem dla funkcjonowania lokalnych społeczności. „Bieszczady mogą być miejscem godnej egzystencji dla mieszkańców i miejscem dobrego wypoczynku i wytchnienia dla mieszkańców Podkarpacia i całej Polski. Oba te cele są ze sobą związane” - napisano.

Zebrani na spotkaniu samorządowcy wraz z Markiem Kuchcińskim zadeklarowali wspólne działanie w tym kierunku i zaprosili do współpracy inne samorządy i osoby.

Niestety na spotkanie znów nie zostali zaproszeni burmistrzowie Leska i Sanoka. Obaj włodarze zostali też pominięci w zwołanej 8 sierpnia przez starostę Marka Andrucha konferencji prasowej, podczas, której samorządowcy wyrazili poparcie dla byłego marszałka, po tzw. „aferze samolotowej”. Przypominamy, że afera związana z lotami w procedurze HEAD, w których brały udział prywatne osoby i doprowadziła ostatecznie do dymisji marszałka, którą ogłosił w trakcie trwania konferencji prasowej bieszczadzkich samorządowców. (więcej TUTAJ)

Wczoraj na stronie internetowej posła Marka Kuchcińskiego ukazało się podziękowanie złożone na ręce samorządowców bieszczadzkich oraz do osób, które okazały mu wsparcie w związku z prowadzoną przeciwko niemu, „a pośrednio również przeciwko środowisku Prawa i Sprawiedliwości, zorganizowanej akcji medialnej liberalno-lewicowych mediów.”

„Wdzięczny jestem za pełne życzliwości słowa, cenne dla mnie, bo płynące z bliskich memu sercu Bieszczad oraz Ziemi Przemyskiej. Państwa wspólne oświadczenie traktuję jako dowód zaufania, że podołałem roli i wyzwaniom, które stanęły przede mną w VIII Kadencji Sejmu RP, a moja obecność w Państwa stronach przyniosła samorządom podkarpackim wymierne korzyści” - napisał były marszałek.
Dodał, że w swojej pracy kierował się przekonaniem, że „Marszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej nie jest organem ograniczonym w wykonywaniu swojej funkcji tylko do Sejmu i Warszawy, lecz osobą, której powinnością jest aktywne uczestniczenie w sprawach międzynarodowych, krajowych i lokalnych, w szczególności w małych miejscowościach, gdzie należy udzielić większego wsparcia. Moje wizyty na Podkarpaciu oraz w Bieszczadach były wyrazem realizacji ustalonego przeze mnie planu działania” - napisał w liście do samorządowców.

Poseł Kuchciński zapewnił też o tym, że nadal będzie wspierał nasz region we wszystkich ważnych sprawach, szczególnie tych, które wymienili w oświadczeniu samorządowcy. Przyznał też, że nadal pragnie się spotykać z mieszkańcami oraz samorządowcami po to, by przyczyniać się do rozwiązywania problemów nękających region bieszczadzki.

„Niniejsze podziękowania kieruję nie tylko do uczestników konferencji samorządowców bieszczadzkich z dnia 09 sierpnia 2019 r., lecz do wszystkich osób, które okazały mi wsparcie w związku z prowadzoną przeciwko mnie, a pośrednio również przeciwko środowisku Prawa i Sprawiedliwości, zorganizowanej akcji medialnej liberalno-lewicowych mediów” - zakończył Marek Kuchciński.

 

autor: oprac. paba
źródło: FB/ Marek Andruch/ Powiat bieszczadzki


powiązane artykuły: