Ustrzyki Dolne
poniedziałek, 2 grudnia 2019

Prezydium Rady w Ustrzykach Dolnych zrezygnowało

Prezydium Rady w Ustrzykach Dolnych zrezygnowało<br/>fot. scrn UM Ustrzyki Dolne
fot. scrn UM Ustrzyki Dolne

Prezydium Rady Miejskiej w Ustrzykach Dolnych podało się do dymisji. Wybór nowych wiceprzewodniczących trwał ponad trzy godziny.

Do Biura Rady Miejskiej wpłynęły rezygnacje z pełnionych funkcji: przewodniczącego Rady Miejskiej Juliana Czarneckiego oraz wiceprzewodniczących Rady Miejskiej Piotra Mazura i Ryszarda Lawrenca. O decyzji jaką podjęli radni, poinformował wiceprzewodniczący Mazur, który rozpoczął i poprowadził obrady sesji pod nieobecność przewodniczącego Juliana Czarneckiego.
Ich rezygnacja jest odpowiedzią na wniosek jaki w ubiegłym tygodniu złożyła Koalicja dla Bieszczad, która chciała odwołania wiceprzewodniczących Rady – wtedy nie doszło do głosowania, ponieważ prezydium nie wróciło na salę obrad po przerwie.

Radca prawny przypomniał radnym, że podczas tej sesji nie głosują nad odwołaniem - tak jak mieli to w planie, ale nad przyjęciem rezygnacji prezydium. Po prawie 3 godzinach udało się wyjaśnić wszystkie kwestie formalne, ustalić nowy porządek obrad sesji i treść projektów uchwał.

Przegłosowano przyjecie rezygnacji wiceprzewodniczących Rady Miejskiej Ryszarda Lawrenca i Piotra Mazura. Po głosowaniu obaj podziękowali za dotychczasową współpracę.
Głosowanie nad odwołaniem przewodniczącego Rady Juliana Czarneckiego oraz wybór nowego przewodniczącego odłożono.

Nowymi wceprzewodniczącymi Rady Miejskiej zostali Bogdan Kwaśnik  oraz Renata Wolańska.

W trakcie sesji radna Anna Buczek oraz radny Bogdan Kwaśnik, zostali wykluczeni z klubu Aktywnych dla Bieszczad.

Obecnie obrady sesji odbywaja się planowo. Rada zajęła się kolejnymi punktami porządku obrad. Sesja jest dostępna TUTAJ.

Więcej w GB nr 25.

autor: paba


powiązane artykuły: