Ustrzyki Dolne
czwartek, 14 września 2017

„Projektuję-wykonuję” - GiT w Bolestraszycach

„Projektuję-wykonuję” - GiT w Bolestraszycach <br/>fot. Gmina Czarna
fot. Gmina Czarna

10 września w piękną, słoneczną niedzielę, Grupa Inicjatywno-Twórcza Czarna Dolna i Przyjaciele udała się na wycieczkę do Bolestraszyc. Dodatkową atrakcją wyjazdu był odbywający się tam VI Międzynarodowy Festiwal Derenia.

Mówi się, że arboretum Bolestraszyce jest piękne o każdej porze roku. Dlatego Grupa Inicjatywno-Twórcza Czarna Dolna również postanowiła je odwiedzić i poszukać inspiracji do zaprojektowania zielonego zakątka przy świetlicy w Czarnej Dolnej. 

Największe zainteresowanie grupy wzbudziły stawy z kolorowymi rybami, żółwiami i przepiękną kolekcją lilii wodnych oraz bogata kolekcja roślin i krzewów. Relaks i wyciszenie zapewnił spacer po pięknych alejkach parkowych. Znalazły się atrakcje także dla najmłodszych, którzy przyjechali wraz z grupą.

Jednak oprócz zabawy i relaksu, wyjazd miał przede wszystkim charakter edukacyjny. Członkowie GIT-u szukali pomysłów, które mogliby wykorzystać przy tworzeniu rabaty dekoracyjnej przy świetlicy w Czarnej Dolnej. Prace ruszają już w najbliższą sobotę 16 września, dlatego członkowie GIT-u zapraszają wszystkich chętnych do włączenia się w to działanie. 

W razie niesprzyjającej pogody, odbędą się warsztaty planowania i zakładania przydomowych ogrodów, prowadzone przez wykwalifikowanego ogrodnika.

Projekt pn. „Projektuję- Wykonuję” realizowany jest w ramach projektu ,,Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2017” dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Regionalnymi Operatorami Projektu są: Fundacja Fundusz Lokalny SMK, Stowarzyszenie LGD ,,Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej’’, Stowarzyszenie LGD ,,Trygon-Rozwój i Innowacja”.

„Projektuję-wykonuję” - GiT w Bolestraszycach
autor: oprac. kj
źródło: Gmina Czarna