Ustrzyki Dolne
poniedziałek, 15 lutego 2021

Remont muzeum BdPN-u w Ustrzykach Dolnych musi poczekać. Dlaczego?

Remont muzeum BdPN-u w Ustrzykach Dolnych musi poczekać. Dlaczego?<br/>fot. BdPN
fot. BdPN

Przetarg na remont Muzeum Bieszczadzkiego Parku Narodowego w Ustrzykach Dolnych został unieważniony. Co było tego przyczyną?

Każdego roku głównie w okresie wakacyjnym, ale nie tylko muzeum chętnie odwiedzane jest przez turystów z różnych stron Polski. Zarówno dla przybywających na te tereny jak i dla lokalnych mieszkańców oraz uczniów, Bieszczadzki Park Narodowy zapowiedział remont i modernizację Muzeum Przyrodniczego.

Jednym z głównych celów remontu, było poprawienie warunków zwiedzania, szczególnie dla osób niepełnosprawnych. W ramach prac wykonana miała zostać między innymi winda wewnętrzna, toalety oraz wymiana oświetlenia. Ponadto w planach było powstanie nowych dioramów przyrodniczych oraz profesjonalnej sali wystaw czasowych.

9 lutego, postępowanie przetargowe na wykonanie zadania “Remont, modernizacja i doposażenie Ośrodka Edukacji Ekologicznej wraz z Muzeum Przyrodniczym Bieszczadzkiego Parku Narodowego w Ustrzykach Dolnych” zostało unieważnione. Jak informuje Dyrekcja BdPN-u, taka decyzja została podjęta, ponieważ cena najkorzystniejszej oferty przekracza kwotę, którą Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia. 

Muzeum w Ustrzykach Dolnych działa w ramach Ośrodka Naukowo-Dydaktycznego Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Idea jego powstania się 1968 roku. Oprócz funkcji muzealnej, w ośrodku prowadzona jest działalność naukowa i dydaktyczna. Na wystawę muzealną składają się eksponaty związane z terenem Bieszczadów, obejmujące ich faunę i florę, geologię, hydrologię, etnografię, architekturę oraz zagadnienia ochrony środowiska. Do najciekawszych kolekcji zaliczyć można ekspozycję żubrów, dzików wilków oraz ptaków - orłów, sokołów, puchaczy i sów.

 
autor: RED
źródło: BdPN