Ustrzyki Dolne
środa, 14 sierpnia 2019

Romowicz z poparciem KO. Lewica się zastanawia.

Romowicz z poparciem KO. Lewica się zastanawia.<br/>fot. arch. GB
fot. arch. GB

Koalicja Obywatelska nie wystawi kontrkandydata na senatora w naszym okręgu wyborczym. – Burmistrz Romowicz jest dobrym kandydatem – mówi przewodniczący PO na Podkarpaciu. Nad kandydaturą Romowicza zastanawia się natomiast Lewica. – Rozmowy trwają, jak będzie pozytywna decyzja centrali poprzemy tego kandydata – mówi podkarpacki szef SLD.

Wczoraj burmistrz Ustrzyk Dolnych Bartosz Romowicz ogłosił, że wystartuje w wyborach parlamentarnych jako kandydat do Senatu. - Będę kandydatem z listy Komitetu Wyborczego Polskiego Stronnictwa Ludowego, ale jednocześnie kandydatem samorządowym z poparciem większości partii dzisiejszej opozycji parlamentarnej. Fakt ten zjednoczenia wokół mojej kandydatury poparcia największych partii politycznych w Polsce utwierdził mnie w tym, że to jest dobra, a zarazem konieczna decyzja dla naszego regionu i naszych mieszkańców – poinformował Bartosz Romowicz.

- Koalicja Obywatelska stara się to, aby kandydat opozycji był jeden. Burmistrz Romowicz jest dobrym kandydatem i uważamy, że nie powinniśmy w wyborach parlamentarnych do Senatu wystawiać kontrkandydata, tylko poprzeć go i życzę mu tego aby zdobył ten mandat – mówi Zdzisław Gawlik, przewodniczący Platformy Obywatelskiej na Podkarpaciu i poseł PO. – Burmistrz to młody człowieka, a jego niesamowitą zaletą jest to, że chce mu się pracować i działać na rzecz społeczności lokalnej i ma zapał. Uważamy, że się sprawdził jako samorządowiec, czego przykładem jest to, że został wybrany na druga kadencję.

Decyzji co do wystawienia kontrkandydata w naszym okręgu wciąż nie podjęła Lewica. – Czekamy na decyzję w tej sprawie i porozumienie partii PSL i PO, mamy nadzieję, że przewodniczący PO zacznie rozmawiać – wyjaśnia Wiesław Buż, przewodniczący SLD na Podkarpaciu.-  Znam jednak sprawę, ale rozmowy wciąż trwają. Decyzja o tym czy wystawiamy listę czy damy poparcie jeszcze nie zapadła. W Bieszczadach znamy sytuacje i jeśli będzie pozytywna decyzja z centrali poprzemy tego kandydata. Zespoły pracują, ale ostateczna decyzja zapadnie za kilka dni. Zależy nam na tym, aby w Senacie znaleźli się wartościowi ludzie i ma ich też PSL, ale wciąż czekamy na poważną ofertę ze strony PO.

 

autor: paba


powiązane artykuły: