Ustrzyki Dolne
poniedziałek, 10 stycznia 2022

Ruszyła stacja narciarska Bieszczad Ski!

Ruszyła stacja narciarska Bieszczad Ski!<br/>fot. Bieszczad Ski
fot. Bieszczad Ski

Centrum Turystyki Aktywnej i Sportu „Bieszczad Ski” w Wańkowej w ten weekend przyjął pierwszych fanów białego szaleństwa.

Nowoczesny ośrodek narciarski w Wańkowej to pomysł na rozwój gminy Olszanica i całych Bieszczadów. Prace trwały w ekspresowym tempie. Dziś już wiemy, że stok narciarski cieszy się sporym zainteresowaniem. Za warunki na stoku odpowiada 10 armatek śnieżnych i nowoczesny ratrak, który umożliwia przygotowanie stoku w dwie godziny.

 

Stacja składa się z:

  • 4-osobowej kolei krzesełkowej o długości 950m,
  • Wyciągu talerzowego o długości 400m,
  • Dwóch wyciągów taśmowych, każdy o długości 190m.
  • Tyrolki o długości 1200m.

Fot. Bieszczad Ski

 

Sporo ludzi jest pod wrażeniem nowej inwestycji w Bieszczadach. Warunki pogodowe sprzyjały narciarzom. Podczas otwarcia miłośnikom zimowego szusowania zabrakło wypożyczalni sprzętu, muzyki na stoku i możliwości zakupu pojedynczych zjazdów na stoku.

„Stok bardzo przyjemny, szeroki w środkowej i dolnej części. Krzesło bardzo wygodne. Zdecydowanie brakuje karnetu punktowego, bo wyciąg jest wolny i często dodatkowo zwalniany lub zatrzymywany. W przeciągu 2h bez kolejek udało się zjechać ~ 6-7 razy.” – komentuje internauta.

Podczas otwarcia nowych obiektów zazwyczaj pojawiają się problemy. Już niebawem powinny zostać usunięte, a miłośnicy narciarstwa będą mogli cieszyć się zimowym sportem.

autor: AB