Ustrzyki Dolne
czwartek, 23 maja 2019

Są pieniądze na dwie OSY

Są pieniądze na dwie OSY<br/>fot. MSiT
fot. MSiT

Gmina Ustrzyki Dolne dostała 100 tys. złotych, na utworzenie dwóch siłowni plenerowych. Otwarte Strefy Aktywności (OSA) powstaną w Hoszowie i przy ul. Naftowej w Ustrzykach Dolnych.

Ministerstwo Sportu i Turystyki 22 maja ogłosiło wyniki II edycji dofinansowań w Programie OSA – edycja 2019. Gmina Ustrzyki Dolne przeszła pozytywnie ocenę formalno - merytoryczną wniosku i dzięki temu, jeszcze w tym roku do gminy trafi 100 tys. złotych, które zostaną wydane na utworzenie małej infrastruktury sportowej.

Pierwsza z siłowni powstanie za domem weselnym, przy ulicy Naftowej w Ustrzykach Dolnych. Wśród urządzeń jakie tam się pojawią będą: biegacz, trójkąt, orbitrek, prasa niżna bez pylona, wahadło, wioślarz, huśtawka bocianie gniazdo, zestaw OSA, stolik do gry w szachy, ważka miejska.

Druga Otwarta Strefa Aktywności będzie znajdować się za budynkiem Szkoły Podstawowej w Hoszowie. Mieszkańcy i turyści, będą mogli korzystać tam z takich urządzeń jak: biegacz, trójkąt, orbitrek, prasa nożna bez pylona, wahadło, wioślarz, huśtawka bocianie gniazdo, zestaw OSA, stolik do gry w szachy, ważka miejska. W każdym miejscu powstaną również ławki, kosze na śmieci oraz stojak na rowery.

Nowe siłownie na świeżym powietrzu to kolejna możliwość aktywnego spędzania czasu zarówno przez mieszkańców gminy, jak i turystów. OSA to ogólnodostępne plenerowe miejsca sportu, rekreacji i odpoczynku dla całych rodzin. W ich skład wchodzą: urządzenia siłowni zewnętrznej, sprawnościowy plac zabaw dla dzieci, strefa relaksu i gier, a także specjalnie przygotowana zieleń. Celem Otwartych Stref Aktywności jest sprzyjanie integracji społecznej różnych grup wiekowych oraz nakłanianie do wzmożonej aktywności fizycznej.

W tegorocznym naborze Programu OSA – edycja 2019 dofinansowanych zostało 1 420 obiektów, w tym obiekty w Hoszowie i przy ul. Naftowej. Wszystkie wnioski, które spełniły kryteria i wymogi formalno-prawne zostały zaopiniowane pozytywnie. W 2019 roku Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczyło na ten cel ponad 50 mln zł.

 

autor: oprac. paba
źródło: UM Ustrzyki Dolne