Ustrzyki Dolne
czwartek, 25 listopada 2021

Segregujesz – zyskujesz! Można wygrać nawet 20 tys. złotych

Segregujesz – zyskujesz! Można wygrać nawet 20 tys. złotych<br/>fot. FB: Gmina Ustrzyki Dolne
fot. FB: Gmina Ustrzyki Dolne

Segregacja odpadów komunalnych z podziałem na frakcje: metal, opakowania plastikowe, szklane, kartonowe, papier, odpady biodegradowalne i odpady zmieszane – to główne założenie konkursu „Segregacja odpadów” organizowanego przez Urząd Miejski w Ustrzykach Dolnych. Nagrodę otrzyma ta szkoła lub przedszkole, które w okresie od 1 listopada 2021 roku do 30 kwietnia 2022 roku procentowo odda najmniej odpadów zmieszanych w przeliczeniu na jednego ucznia.

Konkurs „Segregacja odpadów” to jedno z działań Gminy Ustrzyki Dolne wpisujące się w strategię ochrony środowiska naturalnego oraz programu „Zielone Ustrzyki Dolne”. W konkursie bierze udział 8 placówek oświatowych z gminy Ustrzyki Dolne, które pisemnie zgłosiły chęć rywalizacji. Celem konkursu jest wykształcenie wśród uczniów poprawnych nawyków chroniących środowisko oraz zwiększenie ich świadomości na temat ekologii oraz dbałości o naturę i przyrodę. Zwycięzca konkursu będzie mógł wykorzystać nagrodę pieniężną na działania ekologiczne związane z gospodarką odpadami.

„Dbałość o naturalne środowisko to jeden z tych elementów funkcjonowania społeczeństwa obywatelskiego, który wpływa bezpośrednio na nasze życie. Wszelkie działania, jakie realizujemy w kierunku ochrony przyrody, fauny i flory mają wpływ, na jakość powietrza, wód opadowych, wód gruntowych, ocieplanie się klimatu i wiele innych. Wychowanie w tym duchu dzieci i młodzieży powinno być dla nas wszystkich ważnym celem. Takim też jest dla naszej gminy, dlatego organizujemy konkursy takie jak ten. Małymi krokami wychowujemy młode pokolenie do wzięcia odpowiedzialności za nasze środowisko.” – mówi Bartosz Romowicz burmistrz Ustrzyk Dolnych.

źródło: www.ustrzyki-dolne.pl