Ustrzyki Dolne
poniedziałek, 18 maja 2020

Skatepark do końca sierpnia!

Skatepark do końca sierpnia!<br/>fot. pixabay
fot. pixabay

Gmina Ustrzyki Dolne wyłoniła wykonawcę skateparku, który do końca sierpnia ma powstać w okolicy Parku pod Dębami. Skatepark wybuduje firma z Zawadki, a umowa na budowę, ma zostać podpisana jeszcze w tym tygodniu.

Skatepark zlokalizowany będzie tuż obok pumptracku w Parku pod Dębami, wspólnie tworząc mały kompleks sportowy. Jego otwarcie zaplanowano na koniec sierpnia 2020 roku. - Cieszę się, że skatepark w Ustrzykach w końcu powstanie i młodzież będzie miała miejsce, w którym będą się spotykać, jak minie czas epidemii i rozwijać nowe umiejętności – mówi Bartosz Romowicz, burmistrz Ustrzyk Dolnych.

Burmistrz jest przekonany, że nowa aktywność wyciągnie młodzież z domu i stworzy im możliwość rozwoju oraz spędzania aktywnie czasu na świeżym powietrzu. - Park pod Dębami staje się fajnym kompleksem do uprawiania sportu i rekreacji – dodaje włodarz gminy.

 

FOT. UM USTRZYKI DOLNE

Skatepark w Ustrzykach Dolnych miał powstać już w 2019 roku. Niestety, Ustrzyckie Stowarzyszenie Kultury działające przy UDK nie było w stanie wyłonić wykonawcy. Dotacja, którą stowarzyszenie dostało z Ministerstwa Sportu i Turystyki wynosi prawie 200 tys. zł i ma pokryć całkowity koszt realizacji zadania. Niestety, w każdym z trzech poprzednich przetargów, każda ze złożonych ofert była wyższa. Dopiero w kwietniu tego roku do zamawiającego wpłynęły 4 oferty, z których 2 firmy spełniły warunek finansowy. Ostatecznie zdecydowano, że najlepszą ofertę przedstawiła firma Henryka Biłasa z Zawadki, która daje też 60 miesięczną gwarancję na wykonaną pracę.

Więcej w GB nr 9

autor: oprac. paba
źródło: UM Ustrzyki Dolne