Ustrzyki Dolne
wtorek, 12 czerwca 2018

Skatepark oraz dwie Otwarte Strefy Aktywności

Skatepark oraz dwie Otwarte Strefy Aktywności

Skatepark oraz Otwarte Strefy Aktywności powstaną do 2019 roku w gminie Ustrzyki Dolne. Strefy powstaną przy ul. PCK i przy świetlicy wiejskiej Krościenku, a skatepark w Parku pod Dębami.

W gminie Ustrzyki Dolne do końca 2019 roku powstaną trzy inwestycje sportowo-rekreacyjne. W 2018 roku wybudowane zostaną dwie Otwarte Strefy Aktywności (OSA), a do końca 2019 roku skatepark. Koszt ich budowy to 400 tys. zł, z czego 300 tys. zł, to dotacje z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Lokalnej Grupy Działania „Zielone Bieszczady”.

Otwarte Strefy Aktywności
Pierwsza OSA powstanie w Ustrzykach Dolnych przy ul. PCK, częściowo na terenie, na którym obecnie znajduje się plac zabaw. Druga strefa powstanie przy świetlicy wiejskiej w Krościenku.

W naszej gminie powstaną rozszerzone strefy aktywności. Ministrostwo Sportu i Turystyki informuje, że w ich skład wchodzą : siłownia plenerowa (minimum 6 urządzeń), strefa relaksu (minimum 4 ławki, plenerowy stolik do gier planszowych, np. szachy/warcaby lub inne plenerowe urządzenia do gry, np. stół do ping ponga, itp., zagospodarowanie zieleni), plac zabaw o charakterze sprawnościowym (w programie wymagane 3 urządzenia dla dzieci o charakterze sprawnościowym) oraz ogrodzenie terenu (wymagane minimum ogrodzenie placu zabaw).

Koszt utworzenia obu stref ma wynieść niewiele ponad 200 tys. zł, z czego 100 tys. to właśnie dofinansowanie z Ministerstwa Sportu.

Skatepark
W Parku pod Dębami, za torem rowerowym pumptruck, w 2019 roku powstanie skatepark. - Wniosek złożony przez działające przy Ustrzyckim Domu Kultury Ustrzyckie Stowarzyszenie Kultury do Lokalnej Grupy Działania „Zielone Bieszczady” uzyskał dofinansowanie w kwocie 200 tys. zł., co stanowi całość tego zadania. Oznacza to, że zadanie będzie realizowane bez wkładu własnego – wyjaśnia Bartosz Romowicz, burmistrz Ustrzyk Dolnych.

Skatepark będzie wyposażony w następujące elementy: bank ramp czyli stół z podjazdami i funbox z grindboxem, który jest sercem każdego skateparku. Funbox to elementem z większą lub mniejszą ilością dodatków, takich jak spady, poręcze, wybicia, grindboxy czy schody. Może być w dowolny sposób rozbudowywany, co daje możliwość wykonywania nowych ewolucji i trików. W skateparku będzie też quarter pipe - który służy do rozpędzania się na środkowe przeszkody. Te urządzenia można łączyć, tworząc ścianę. Kolejnymi elementami są: poręcz prosta i ławka, które służą do zabawy i nauki nowych trików. Dodatkowo wykonane zostaną nowe ścieżki spacerowe od istniejącej drogi w Parku pod Dębami.

Dodatkowo wykonane zostaną nowe ścieżki spacerowe od istniejącej drogi w Parku pod Dębami.

 

Skatepark oraz dwie Otwarte Strefy Aktywności<br/>fot. MSiT
fot. MSiT
autor: paba