Ustrzyki Dolne
wtorek, 12 września 2017

Sołtysi rozmawiali o problemach

Sołtysi rozmawiali o problemach

Remonty dróg, wymiana i inwentaryzacja oświetlenia we wsiach oraz czyszczenie kominów w świetlicach wiejskich, zdominowały kolejne spotkanie sołtysów z przedstawicielami władz i służb z gminy Ustrzyki Dolne.

Spotkanie z sołtysami rozpoczęło się od przedstawienia dwóch projektów, do których przystępuje gmina. Szczegóły omówił Bartosz Romowicz, burmistrz Ustrzyk Dolnych, który opisał warunki i zasady udziału. Zaznaczył też, że nie wiąże się z żadnymi kosztami - ani dla gminy, ani dla uczestników. Burmistrz przedstawił również przyszłoroczne zadania do realizacji w sołectwach i podkreślił, że będą to głównie inwestycje drogowe.

Na spotkaniu obecny był również dyrektor Ustrzyckiego Domu Kultury, Wojciech Szott, który przypomniał o konieczności zdeklarowania się, co do wywozu nieczystości spod świetlic wiejskich, ponieważ niektóre sołectwa nie miały tej sprawy jeszcze uregulowanej. Kolejną sprawą, o którą prosił dyrektor, były zgłoszenia przez sołtysów organizowanych imprez do kalendarza UDK. - W tym roku było tych imprez bardzo dużo. Z tego powodu rodziły się konflikty terminów i zdarzało się tak, że były dwie, a nawet trzy uroczystości w jeden weekend – tłumaczył Wojciech Szott. Natomiast burmistrz Romowicz zasugerował, aby imprezy starać się organizować w soboty i w późniejszych godzinach. Prosił też, aby sołectwa porozumiewały się ze sobą, jeżeli chodzi o dobór zespołów, aby nie powtarzały się one tydzień po tygodniu. – Możecie też skontaktować się z sołtysami innych gmin i po prostu „wymieniać się” tymi zespołami.

(Cały tekst w GB 19)

 

Sołtysi rozmawiali o problemach
autor: kj