Ustrzyki Dolne
piątek, 19 lutego 2021

Strażacy z Krościenka otrzymali wóz strażacki

Strażacy z Krościenka otrzymali wóz strażacki<br/>fot. Gmina Ustrzyki Dolne
fot. Gmina Ustrzyki Dolne

W Krościenku odbyło się przekazanie samochodu pożarniczego Magirus Deutz podarowanego przez partnerską Gminę Potęgowo. Samochód mimo swojego wieku ma przejechanych zaledwie 23 tysiące kilometrów, z czego 1000 kilometrów pokonał jadąc znad morza do Ustrzyk Dolnych.

Wóz strażacki jest w bardzo dobrym stanie technicznym i nie wymaga żadnego wkładu finansowego. Magirus Deutz jest samochodem pożarniczym średnim, ze zbiornikiem na wodę Od dzisiaj służy druhom OSP Krościenko, zamieniając dotychczasowy wysłużony samochód strażacki. W najbliższych dniach zostanie wprowadzony do podziału i będzie pomagał w ratowaniu zdrowia, życia i mienia ludzkiego.

Przekazany wóz strażacki przez ostatnie 10 lat służył w jednostce OSP Łupawa w Gminie Potęgowo. Był to dar jaki otrzymał Morski Powiat Słupski od swojego powiatu partnerskiego z Niemiec. Teraz trafił do Gminy Ustrzyki Dolne.

Samochód do OSP Krościenko przekazał Wójt Gminy Potęgowo Dawid Litwin, Przewodniczący Rady Gminy Waldemar Zientarski, Zastępca Przewodniczącego Rady Gminy Andrzej Mikołajczyk oraz Prezes OSP Łupawa Ryszard Nosko.

W symbolicznej uroczystości wziął udział ksiądz proboszcz Wojciech Szarek, który poświęcił samochód, a także Komendant PSP Ustrzyki Dolne st. kpt. mgr inż. Emil Szmyd, Komendant gminny OSP Stanisław Solarz, Radna Rady Miejskiej Leokadia Bis oraz Sołtys Krościenka Aleksandra Ziembicka. W Krościenku byli również włodarze Ustrzyk Dolnych Burmistrz Bartosz Romowicz oraz Michał Wnuk / Zastępca Burmistrza Ustrzyk Dolnych .

 
autor: RED
źródło: Gmina Ustrzyki Dolne