Ustrzyki Dolne
środa, 10 sierpnia 2022

Street Food Polska Festival w Ustrzykach Dolnych

Street Food Polska Festival w Ustrzykach Dolnych<br/>fot. Street Food Polska
fot. Street Food Polska

Tradycyjnie w trzecim tygodniu sierpnia do Ustrzyk Dolnych zawitają miłośnicy gotowania „na czterech kółkach”. To prawdziwa gratka dla fanów dobrej kuchni i jedzenia pod chmurką. Na rodzinny piknik z różnorodnym jedzeniem zaprasza Street Food Polska oraz Ustrzycki Dom Kultury.

Kulinarne miasteczko stanie w Parku pod Dębami. Food trucki będą karmić mieszkańców Ustrzyk Dolnych przez trzy dni od 19 do 21 sierpnia. W piknikowej atmosferze będzie można spróbować dań z co najmniej 4 kontynentów m.in kuchni azjatyckiej, japońskiej, chińskiej i meksykańskiej , a także królujących na wszystkich eventach – amerykańskich burgerów, zapiekanek oraz frytek. Organizatorzy zapewnią także słodkie przekąski, lody, kawę oraz zimne napoje.
Eventy foodtruckowe wpisały się na dobre w mapę ustrzyckich wydarzeń na świeżym powietrzu. Oryginalne dania z różnych stron świata, nieoczywiste smaki i nęcące zapachy przyciągają całe rodziny. Dodatkową atrakcją jest piątkowe i sobotnie kino plenerowe (godz.20) oraz niedzielne wydarzenie Holi – święto kolorów.

Organizatorem zlotu przy współpracy z Ustrzyckim Domem Kultury jest firma Street Food Polska, która skupia kilkuset właścicieli food trucków, wyselekcjonowanych pod względem jakości. Wszystkie potrawy przygotowywane są na bieżąco ze świeżych, sezonowych produktów.

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

autor: MP