Ustrzyki Dolne
piątek, 14 września 2018

Studencie – zostań przewodnikiem beskidzkim!

Studencie – zostań przewodnikiem beskidzkim!<br/>fot. Organizatorzy
fot. Organizatorzy

„Życie dzieli się na Życie Przed Kursem, Życie Na Kursie i Życie Po Kursie. A Życie Po Kursie już nigdy nie jest takie samo”. Jeżeli powiemy Ci, że Kurs to najlepsza przygoda, jaką przeżyjesz w górach… Uwierz nam na słowo!” - zachęcają do udziału w kursie Przewodników beskidzkich organizatorzy z Studenckiego Koła Przewodników Górskich w Krakowie.

Od ponad 50 już lat, każdego roku jesienią rusza nowy Kurs Przewodników Beskidzkich organizowany przez Studenckie Koło Przewodników Górskich (SKPG) działające przy Oddziale Akademickim PTTK w Krakowie. Młodzi przewodnicy nie zawiodą i w tym roku – 23 października 2018 r. odbędzie się spotkanie organizacyjne dotyczące szczegółów rozpoczęcia nowego Kursu 2018-2020. Świeżo upieczeni przewodnicy beskidzcy opowiedzą o tym:
•    jak wygląda 1,5 roku szkolenia;
•    jaka jest tematyka wykładów;
•    jak często odbywają się wyjazdy;
•    jakie warunki trzeba spełnić, by zostać przewodnikiem beskidzkim;
•    ile i jakich egzaminów zdać po drodze;
•    co cennego można zyskać na kursie przewodnickim poza uprawnieniami i wiedzą.

Odpowiedzi na te i wiele innych około-kursowych pytań już 23 października br. o godz. 18.00 w sali przy ul. Mikołaja Zyblikiewicza 2b w Krakowie (budynek Hotelu Wyspiański, boczne wejście z prawej strony obok sklepu Fresh Market).

Kontakt:
www.skpg.krakow.pttk.pl/kurs/
Adres mailowy: kurs1820skpg@gmail.com
Facebook: https://www.facebook.com/skpgkurs

Organizatorem Kursu Przewodników Beskidzkich jest Studenckie Koło Przewodników Górskich w Krakowie działające przy Oddziale Akademickim PTTK w Krakowie. To najstarsze akademickie koło przewodnickie w Polsce. Do roku 1987 w ramach Koła działali także Przewodnicy Tatrzańscy, zapragnęli jednak swobody i założyli własne koło: Akademickie Koło Przewodników Tatrzańskich (AKPT). W trakcie 60-letniej działalności do Koła przyjęto ponad 1000 przewodników górskich. Corocznie jesienią rozpoczyna się kolejny Kurs Przewodników Beskidzkich.

 

Studencie – zostań przewodnikiem beskidzkim!<br/>fot. Organizatorzy
fot. Organizatorzy
Studencie – zostań przewodnikiem beskidzkim!<br/>fot. Organizatorzy
fot. Organizatorzy
autor: oprac.paba
źródło: http://skpg.krakow.pttk.pl/kurs/