Ustrzyki Dolne
poniedziałek, 12 marca 2018

Stypendia dla najzdolniejszych!

Stypendia dla najzdolniejszych!

W ubiegłym tygodniu w Urzędzie Miejskim w Ustrzykach Dolnych wręczono nagrody za osiągnięcia sportowe oraz stypendia za osiągnięcia w dziedzinie nauki, kultury i sztuki oraz w sporcie w 2017 roku dla najzdolniejszych uczniów i studentów z terenu gminy Ustrzyki Dolne.

- Cieszę się, że po raz kolejny mogę się spotkać tutaj z Wami – mówił do młodzieży zgromadzonej w Urzędzie Miejskim, Bartosz Romowicz, burmistrz Ustrzyk Dolnych. – Od wielu lat, gmina funduje stypendia i nagrody, które są dodatkiem do Waszej pracy. Co roku powtarzam, że te nagrody nie są głównym celem Waszej pracy. Główny cel to rozwój pasji i talentów, to tylko dodatek byście się mogli rozwijać. Wszystkim gratuluję i składam życzenia dalszych sukcesów, od tych najmniejszych do największych i mam nadzieję, że spotkamy się tu, jak już będzie mieć te największe sukcesy.

Młodzież jeszcze przed oficjalnym otwarciem spotkania podpisała odpowiednie umowy. Jednorazową nagrodę w wysokości 1 tys. zł mogli odebrać od razu w kasie urzędu, a stypendia w wysokości 280 zł, będą wypłacane im co miesiąc na konto.

W uroczystości wręczenia nagród i stypendiów udział wzięli: burmistrz Ustrzyk Dolnych Bartosz Romowicz, wiceburmistrz Katarzyna Sekuła, przewodniczący Rady Miejskiej Bogdan Ferenc, kierownik Wydziału Edukacji Zygmunt Krasowski, radni miejscy, nauczyciele, trenerzy oraz rodziny narodzonych.

W trakcie uroczystości odbyły się również występy artystyczne. Przed publicznością zaprezentowała się wokalista Julia Barańska, podopieczna Jadwigi Jastrzębskiej oraz skrzypaczka i pianistka Emilka Linka, pianiści Jakub i Maciej Staniszewscy podopieczni Eliny Heichel.

Nagrody za osiągnięcia sportowe w roku 2017
1. Piotr Karabanowski,
UKN Laworta - Młodzieżowy Puchar Polski Suche IV miejsce, Puchar Laworty MPP Mistrzostwa POZN Tauron III miejsce, Puchar Laworty MPP Mistrzostwa POZN Tauron VII miejsce.
2. Helena Karabanowska, UKN Laworta UD - Młodzieżowy Puchar Polski PZN 2017 w Narciarstwie Alpejskim ogólnopolska klasyfikacja miejsce IV, Puchar Stacji SKI- Suche – MPP II miejsce, Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Junior B IV i VII miejsce.
3. Emilia Kwaśnik, MKS Halicz UD - Brązowa Medalistka zawodów Pucharu Polski – Puchar Bieszczadów w Biegach Narciarskich, VI miejsce w biegu sztafetowym 4x3km na Mistrzostwach Polski Młodzików w Biegach Narciarskich, V miejsce w zawodach Pucharu Polski – Puchar Grupy Azoty, Bieg na Igrzyska w Biegach Narciarskich
4. Kamila Kiedrowska, MKS Halicz UD - Zdobywczyni 30 pkt. do współzawodnictwa Sportowego Młodzieży prowadzonej przez Ministerstwo Sportu, Dwukrotnie zdobyła IV miejsce w biegu o Puchar Polski w sprincie indywidualnym – Ptaszkowa 2017
5. Oliwia Kądziołka, UKN Laworta UD - VI miejsce w Młodzieżowym Pucharze Polski PZN 2017, V miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików – Slalom Gigant, V miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików – Super Gigant, X miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików – Alpejskie Kombinacje, XII miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików – Slalom
6. Oliwia Buśko, MKS Halicz UD - I miejsce sztafety dziewcząt 4x3 km – Finały Ogólnopolskich Mistrzostw Szkół Podstawowych I Gimnazjum W Biegach Narciarskich „Od pierwszego kroku do mistrzostwa” Białka Tatrzańska 2017, II miejsce w biegu stylem dow. – Bieg Na Igrzyska- Puchar AZOTY Zakopane 2017, III miejsce w biegu stylem dow. – Bieg Na Igrzyska – Puchar AZOTY Tomaszów Lubelski 2017, II miejsce w biegu stylem dow. - Mistrzostwa Polski UKS-ÓW Tomaszów Lubelski 2017, III miejsce w biegu stylem klas. – Wojewódzka Gimnazjada w Biegach Narciarskich Ustjanowa Górna 2017, I miejsce w biegu sztafetowym – Wojewódzka Gimnazjada w Biegach Narciarskich Ustjanowa Górna 2017, II miejsce w biegu stylem dow.  – Ogólnopolskie Zawody w Biegach Narciarskich - „Od pierwszego kroku do mistrzostwa” Białka Tatrzańska 2017.

Stypendia za osiągnięcia w dziedzinie nauki, kultury i sztuki za rok 2017
1. Remigiusz Wiktor Kunasz
, Zespół Szkół Licealnych w Ustrzykach Dolnych - II miejsce w Finale Centralnym XLV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno- Krajoznawczego PTTK
2. Andrzej Kozdrowski, SP nr 2 NSS w Ustrzykach Dolnych - Wyróżnienie w Międzynarodowym konkursie „ Kangur  Matematyczny 2017”, Laureat w Polsko-Ukraińskim Konkursie Fizycznym „ Lwiątko 2017”, Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Panda 2017, Laureat w ogólnopolskiej olimpiadzie z biologii „Olimpus”
3. Daniel Kozdrowski, SP nr 2 NSS w Ustrzykach Dolnych - Laureat w Polsko-Ukraińskim Konkursie Fizycznym „ Lwiątko 2017”, Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Panda z matematyki, Laureat Ogólnopolskiego Konkursu OLIMPUS, III miejsce w Finale Wojewódzkiego Konkursu „Omnibus Matematyczny 2017”.
4. Kinga Miszczak, Zespół Szkół Licealnych w Ustrzykach Dolnych - II miejsce w Finale Centralnym XLV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno- Krajoznawczego PTTK, Uzyskanie najlepszej punktacji za odznaki w kat. Szkół ponadgimnazjalnych w centralnym Finale OMTTK, Uczestnictwo w finale konkursu SCRATCH MECZ.
5. Daria Weronika Prędki, Zespół Szkół Licealnych w Ustrzykach Dolnych - II miejsce w Finale Centralnym XLV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno- Krajoznawczego PTTK.
6. Paulina Joanna Orłowska, Zespół Szkół Licealnych w Ustrzykach Dolnych - Finalistka X Ogólnopolskiej Olimpiady „O diamentowy Indeks AGH” z zakresu geografii z elementami geologii
7. Martyna Szczudlik, Zespół Szkół Licealnych w Ustrzykach Dolnych - Laureatka z I lokatą w XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży
8. Kinga Szczudlik, Zespół Szkół Licealnych w Ustrzykach Dolnych - Finalistka z wyróżnieniem XLI Olimpiady Artystycznej w sekcji historii sztuki, Laureatka z I lokatą w XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży.
9. Eliza Ewa Kmiecik, Zespół Szkół Licealnych w Ustrzykach Dolnych - Laureatka z II lokatą w XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży.
10. Przemysław Władysław Kaczmaryk, Zespół Szkół Licealnych w Ustrzykach Dolnych - Finalistka X Ogólnopolskiej Olimpiady „O diamentowy Indeks AGH” z zakresu geografii z elementami geologii.
11. Adam Sygut, Zespół Szkół Licealnych w Ustrzykach Dolnych - Finalistka X Ogólnopolskiej Olimpiady „O diamentowy Indeks AGH” z zakresu geografii z elementami geologii.

Stypendia za osiągnięcia w dziedzinie sportu w roku 2017
1. Renata Prędki,
MKS Halicz UD - Złota Medalistka Mistrzostw Polski Młodzików w biegu sztafetowym 4 x 2km
2. Patryk Łazor, I miejsce w Martwym Ciągu na Mistrzostwach Polski w Trójboju siłowym kat. J23 do 125 kg, I miejsce w Martwym ciągu na Mistrzostwach Europy w kat. Juniorzy do 23 lat do 140 kg, III miejsce w Martwym ciągu na Mistrzostwach Europy w Ts w kat. Absolute Juniors, I miejsce w przysiadzie na ME w Ts w kat. Junior do 125 kg, I miejsce w przysiadzie na ME w Ts w kat. Absolute Teens + Juniors, I miejsce w przysiadzie na ME w Ts w kat. Absolute OPEN, I miejsce w Ts na ME w kat. Junior do 140 kg, III miejsce w Ts na ME w kat. Absolut Juniors, I miejsce w Ts na Mistrzostwach Świata w kat. OPEN do 140 kg, II miejsce w martwym ciągu na MŚ w kat. Do 140kg, Rekord Europy w martwym ciągu w kat. Juniorów do 140 kg, Rekord Świata w martwym ciągu w kat. Juniorów do 140 kg.
3. Kinga Polityńska, MKS Halicz UD - Złota Medalistka Mistrzostw Polski Młodzików w biegu sztafetowym 4 x 2km, Brązowa Medalistka Mistrzostw Polski Seniorów w biegu sztafetowym
4. Ewelina Marcisz, MKS Halicz UD - Członek Kadry Olimpijskiej Kadry Narodowej w Biegach Narciarskich, IV miejsce – Uniwersjada – Kazachstan – rep. Polski, VIII miejsce – Mistrzostwa Świata – Finlandia – rep. POLSKI, Brązowa medalistka Mistrzostw Polski Seniorów – bieg sztafetowy.
5. Andżelika Szyszka, MKS Halicz UD - Reprezentantka Polski na zawodach Pucharu Kontynentalnego FIS w Strbskim Plesie, III miejsce w Pucharze Kontynentalnym Europy – Slavic Cup FIS w Strbskim Plesie - rep. Polski, Srebrna Medalistka  w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w sprincie Indywidualnym i biegu dystansowym, Srebrna Medalistka  w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w biegu na 5 km C, Brązowa medalistka Młodzieżowych Mistrzostw Polski w biegu na 15 km F, Brązowa Medalistka Mistrzostw Polski Seniorów w biegu sztafetowym 4x5km,
6. Sabina Lizis, MKS Halicz UD - Złoty medal ( drużynowo) w Mistrzostwach Polski Młodzików PZN w narciarstwie biegowym, Srebrny medal w biegu indywidualnym stylem dow. - w Mistrzostwach Polski Młodzików PZN w narciarstwie biegowym, I miejsce w Pucharze Bieszczadów – Mistrzostwa POZN w biegach narciarskich stylem dow., II miejsce w biegu na 10  km stylem klas. W XXX Bieszczadzkim Biegu Lotników
7. Luiza Motyka, MKS Halicz UD - Brązowa Medalistka Mistrzostw Polski Seniorów w biegu sztafetowym 4x5 km, Złota Medalistka Mistrzostw Polski Młodzików w biegu sztafetowym 4x 2 km, Brązowa Medalistka w biegu indywidualnym Mistrzostw Polski Młodzików, Wielokrotna Medalistka w biegach do Pucharu Polski.

FOT. ANDRZEJ GÓRSKI

 

 

Stypendia dla najzdolniejszych!
Stypendia dla najzdolniejszych!
Stypendia dla najzdolniejszych!
Stypendia dla najzdolniejszych!
Stypendia dla najzdolniejszych!
Stypendia dla najzdolniejszych!
Stypendia dla najzdolniejszych!
Stypendia dla najzdolniejszych!
Stypendia dla najzdolniejszych!
autor: paba