Ustrzyki Dolne
środa, 11 marca 2020

Szpitale w Ustrzykach oraz w Lesku wstrzymały odwiedziny

Szpitale w Ustrzykach oraz w Lesku wstrzymały odwiedziny<br/>fot. www.spzozlesko.pl
fot. www.spzozlesko.pl

Bieszczadzkie szpitale wstrzymały odwiedziny w związku z epidemią koronawirusa SARS Cov2. Zakaz odwiedzin oraz przebywania na terenie szpitali obowiązuje do odwołania.

Powiatowe szpitale w Lesku i Ustrzykach Dolnych zastosowały się do decyzji Podkarpackiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego, który w związku z pojawieniem się koronawirusa wydał decyzję o zakazie odwiedzin w placówkach.

Jak informuje w piśmie inspektor - „Ze względu na konieczność zapobiegania zakażeniu koronawirusem SARS Cov2 pacjentów i pracowników szpitala istnieje konieczność uniemożliwienia wstępu na teren obiektu osobom, których obecność nie jest konieczna do zapewnienia ciągłości działania obiektu. Osoby te mogą być potencjalnym źródłem zakażenia dla osób szczególnie wrażliwych na zakażenie przebywających w obiekcie jak i jego pracowników.”
PPWIS informuje, że niedostosowanie się do tych zaleceń może skutkować karą grzywny lub pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Zakazy odwiedzin u pacjentów obowiązują na wszystkich oddziałach do odwołania.

Informacja o zakazie odwiedzin pojawiła się na stronie internetowej SP ZOZ w Lesku. Nie ma jej  jednak na stronie internetowej ustrzyckiego szpitala i Starostwa Powiatowego w Ustrzykach Dolnych.
 
Przypominamy - została uruchomiona specjalna infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia koronawirusa.

Infolinia działa całodobowo, siedem dni w tygodniu pod numerem telefonu 800-190-590.

 

autor: paba
źródło: www.spzozlesko.pl


powiązane artykuły: